Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Rozzuřená žena roztrhala svému muži bankovky, hrozí jí vězení

pondělí, 23. března 2015, 15:42

Kuriózní případ řeší v těchto dnech policisté z Liberce. Až šest měsíců může strávit ve vězení čtyřicetiletá žena, která při hádce roztrhala svému muži naspořené bankovky. Vězení jí však hrozí ne kvůli tomu, že by manžela připravila o peníze, ale kvůli ohrožení oběhu tuzemských peněz. Přesně tak zákon nazývá tento přečin.

„Žena se chtěla zničením bankovek mstít samozřejmě jen svému manželovi za jeho chování k ní, přitom ji vůbec nenapadlo, že by v této souvislosti mohla skončit u soudu pro přečin ohrožování oběhu tuzemských peněz. Stejně překvapen z právní kvalifikace incidentu byl i její manžel, který za poškozeného pokládá sám sebe a nikoliv tuzemskou měnu,“ řekla mluvčí policie Ivana Baláková.

Incident odstartovala hádka o rodinné finance. „Manželé se kvůli penězům hádají velmi často a při tomto posledním incidentu, ke kterému došlo v jejich rodinném domě minulý týden, problém vyeskaloval,“ dodala Baláková.

Manželka při hádce roztrhala dvě dvoutisícovky, tisícikorunu, dvě dvousetkoruny a dvě stokoruny. Osmatřicetiletý muž proto na svou družku podal trestní oznámení. „Učinil tak poté, co před jeho očima při hádce o rodinné finance roztrhala bankovky, které před tím bez jeho souhlasu vyndala z jeho peněženky,“ uzavřela policejní mluvčí.

Napsal Michael Daněk

Kam dál?

Noční v Matadoru opět přerušil anonym, který nahlásil bombuNoční v Matadoru opět přerušil anonym, který nahlásil bombu

Noční v Matadoru opět přerušil anonym, který nahlásil bombu

pondělí, 23. března 2015, 10:39Líný zaměstnanec, konkurence nebo jen náhodný vtipálek? Kdo už podruhé nahlásil bombu v Matadoru v...

Opilec vytáhl na hosty frýdlantské restaurace sekyruOpilec vytáhl na hosty frýdlantské restaurace sekyru

Opilec vytáhl na hosty frýdlantské restaurace sekyru

sobota, 21. března 2015, 16:26Hodně dlouhé dvě minuty zažili tento týden návštěvníci jedné z frýdlantských restaurací. Do ní...

Opilého řidiče zastavil až strom. Jeho Fabie lehla popelemOpilého řidiče zastavil až strom. Jeho Fabie lehla popelem

Opilého řidiče zastavil až strom. Jeho Fabie lehla popelem

čtvrtek, 19. března 2015, 15:23Velké štěstí v neštěstí měl dnes brzy ráno jednatřicetiletý řidič. Ten opilý pospíchal mezi osadou...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o