Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Přišel o osm tisíc. Místo iPhonu našel v krabici dvě brambory

pátek, 10. dubna 2015, 10:41

Asi nejdražší brambory ve svém životě nakoupil pan František z Liberecka. Toho na inzertním portále Bazoš zaujala výhodná nabídka nového mobilního telefonu iPhone 6 za slušných osm tisíc korun. Jaké pak pro něho bylo překvapení, když mu pošta v krabici doručila dvě brambory. Podobných podvodů evidují policisté v kraji desítky.

Muže přesvědčila poznámka v inzerátu, kde bylo uvedeno, že je možný osobní odběr zboží. „Z komunikace mezi prodejcem a panem Františkem však vyplynulo, že prodejce má údajně bydlet ve více než 200 kilometrů vzdálené obci,“ řekla mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Ztráta ostražitosti přinesla nakonec panu Františkovi nemilé překvapení. Po několika dnech si šel na pobočku České pošty vyzvednout balík, za který na přepážce zaplatil osm tisíc korun.

„Po příchodu domů a rozbalení balíku jej však čekal šok. Jediným obsahem papírové krabice byly dvě brambory. Od té doby již prodejce na jeho e-maily nereagoval a jeho telefonní číslo bylo nedostupné,“ dodala mluvčí. Panu Františkovi tak zůstala prázdná peněženka a velmi drahá příloha k řízku.

Napálený muž udělal hned několik základních chyb. Tou první bylo to, že ho od nákupu neodradila ani podezřele nízká cena. "Doporučuji také balík na dobírku otevřít vždy ještě na poště nebo při předání doručovatelem, za jeho přítomnosti. V případě, že příjemce zjistí, že byl podveden, ať ihned kontaktuje linku 158 a vyžádá přítomnost hlídky na místě. V takových případech dokáže ještě policie, za využití svých zákonných oprávnění, zasáhnout a peníze na místě zajistit,“ řekl nadpraporčík Antonín Nevole.

Nikdy neposílejte peníze předem, a pokud máte opravdu pocit, že bez inzerovaného zboží nemůžete žít, domluvte si s prodejcem osobní schůzku. Není od věci si ho také prověřit pomocí vyhledávače.

Kam dál?

Poznáváte tohohle zloděje? Na Kunratické okradl stařenkuPoznáváte tohohle zloděje? Na Kunratické okradl stařenku

Poznáváte tohohle zloděje? Na Kunratické okradl stařenku

pátek, 10. dubna 2015, 09:08Poznáváte tohohle zloděje? Není vám povědomý? Policisté po něm pátrají od 18. února, kdy v obchodě...

Opilý muž vezl v autě čtyři děti, jedno měl v kufruOpilý muž vezl v autě čtyři děti, jedno měl v kufru

Opilý muž vezl v autě čtyři děti, jedno měl v kufru

čtvrtek, 9. dubna 2015, 11:24Nad chováním jednačtyřicetiletého Jablonečáka zůstává rozum stát. Muže v úterý večer kontrolovala...

Mladíka v centru Liberce zfackoval lupič, který chtěl drogyMladíka v centru Liberce zfackoval lupič, který chtěl drogy

Mladíka v centru Liberce zfackoval lupič, který chtěl drogy

čtvrtek, 9. dubna 2015, 10:56Pořádný šok zažil na velikonoční pondělí sedmnáctiletý mladík z Liberce. Na frekventované...

O čem píše Drbna.cz

Co žene sportovce do čím dál tím větších extrémů, aneb přetváří kapitalismus sport?Co žene sportovce do čím dál tím větších extrémů, aneb přetváří kapitalismus sport?

Co žene sportovce do čím dál tím větších extrémů, aneb přetváří kapitalismus sport?

Dnes, 09:45Co žene sportovce do neustále větších extrémů? Je to individuální potřeba posouvání hranic nebo...

Babiš dostal dvojku z chování, napařil mu ji Liberecký krajBabiš dostal dvojku z chování, napařil mu ji Liberecký kraj

Babiš dostal dvojku z chování, napařil mu ji Liberecký kraj

Dnes, 08:03Liberecký kraj se rozhodl úsměvně a s nadsázkou ohodnotit předsedu vlády Andreje Babiše a...

Na protest proti změně autorského práva je vypnuta WikipedieNa protest proti změně autorského práva je vypnuta Wikipedie

Na protest proti změně autorského práva je vypnuta Wikipedie

Dnes, 07:20Česká Wikipedie je dnes vypnuta na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o