Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Naplánoval vraždu majitele agentury, teď si odsedí 15 let

úterý, 18. listopadu 2014, 16:32

Krajský soud v Liberci dnes potrestal 15 lety vězení bývalého jednatele liberecké personální agentury H Personal Lukáše Havlíčka. Podle obžaloby si loni za 500.000 Kč objednal vraždu majitele této agentury Petra Skály, navíc byl potrestán za nedovolené ozbrojování.

Čtyřiatřicetiletý muž vinu odmítal, hrozilo mu až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Státní zástupkyně požadovala 16 až 17 let, obhajoba zproštění.

Podle obžaloby chtěl Havlíček vraždou řešit své finanční problémy. Byl v insolvenci a splatit měl ještě 1,2 milionu korun. Vražda mu údajně také měla pomoci znovu ovládnout firmu, kterou založil v roce 2007 a které se dařilo. Její měsíční obrat byl v roce 2013 až devět milionů korun. Havlíček, který je v podmínce za padělání veřejné listiny, tvrdí, že žádnou vraždu neplánoval. Dluhy prý řádně splácel a najatý Ruslan Planin měl jen "přesvědčit" Petra Skálu, aby přestal ze společnosti vybírat peníze. "Na firmě mi záleželo," řekl Havlíček soudu.

H Personal podle obchodního rejstříku nyní vlastní Volodymyr Kurychka, telefonní číslo uvedené na webu firmy neexistuje a firma nevykazuje navenek žádnou činnost. Společnost dluží finančnímu úřadu, zaměstnancům, správě sociálního zabezpečení i zdravotním pojišťovnám. Před zatčením Havlíčka agentura dodávala pro 11 továren skoro 500 zaměstnanců. Skála v tomto oboru stále působí, založil si firmu HaP Personal.

Napsala ČTK

Kam dál?

Muži zákona naháněli cizince ledovou NisouMuži zákona naháněli cizince ledovou Nisou

Muži zákona naháněli cizince ledovou Nisou

úterý, 18. listopadu 2014, 13:09Ani holínky nepomohly cizinci při útěku Nisou před desítkou policistů. Muž moc dobře věděl, že by...

Vražda na německé dálnici. Policie hledá i české svědkyVražda na německé dálnici. Policie hledá i české svědky

Vražda na německé dálnici. Policie hledá i české svědky

úterý, 18. listopadu 2014, 09:40Výzvy české policie zveřejňujeme poměrně často, dnes se na české občany obrací jejich němečtí...

Tahle dvojice okradla cestující v autobuse. Poznáváte je?Tahle dvojice okradla cestující v autobuse. Poznáváte je?

Tahle dvojice okradla cestující v autobuse. Poznáváte je?

pátek, 14. listopadu 2014, 15:42Kapsáři, chmatáci nebo čorky. Je jedno, jak je nazýváme. Nejvíce takových drobných krádeží řeší...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o