Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Jako ve filmu Sám doma. Chlapci našli v posteli nezvaného hosta

pondělí, 14. září 2015, 18:57

Scénu jako z filmu Sám doma zažili o uplynulém víkendu dva bratři z Jablonného v Podještědí. Rodiče odešli na noční a ve večerních hodinách na ně měl dohlédnout starší bratr. Než však stačil přijít, vloupal se do domu nezvaný host. Toho bratři našli v ložnici schovaného v posteli. Čtyřicetiletý Liberečan ještě ten večer skončil na policii.

„Původně si chlapci prý mysleli, že se po jejich domě prohánějí myši, a  tak to šli prozkoumat. S sebou si vzali baterku,  a když procházeli kolem ložnice, uviděli, že v posteli rodičů leží nějaký cizí muž. Ve chvíli, kdy na něj baterkou posvítili, rychle vyskočil a utekl oknem ven. Šlo o stejné okno, které před tím sám rozbil, aby se dostal dovnitř,“ řekla mluvčí policie Ivana Baláková.

Nezvaný host naštěstí daleko nedoběhl. Nezvyklého rozruchu kolem domu si všiml jednadvacetiletý mladík, který spolu se svou přítelkyní právě venčil psa. „Podezřelého muže, který utíkal  od rodinného domu, zadržel a jeho partnerka mezitím přivolala policisty. Také šla ihned uklidnit malé chlapce, kteří na ni celí rozrušení  volali, že byl u nich v doma zloděj,“ dodala mluvčí.

Přivolaní policisté si muže převzali a zjistili, že se jedná o čtyřicetiletého Liberečana s kriminální minulostí. Navíc nadýchal 2,15 promile. Proto ho nechali nejprve vystřízlivět v policejní cele a následujícího dne ho vyslechli.

„Zadržený do protokolu vypověděl, že se v pátek opil a do domu vnikl jenom proto, aby se měl kde vyspat. Později ho vzbudily děti, když mu baterkou svítily přímo do očí. On si údajně teprve pak uvědomil, že je v cizím domě a raději z něj utekl,“ uzavřela Baláková.

Napsal Michael Daněk

Kam dál?

Muže nalezeného v autě mohl někdo zastřelitMuže nalezeného v autě mohl někdo zastřelit

Muže nalezeného v autě mohl někdo zastřelit

pondělí, 14. září 2015, 13:14Několik otazníků se vznáší nad nálezem těla šestapadesátiletého muže v obci Luka na Českolipsku....

Z rybníku zmizelo tisíc kaprů, zloděj ho vypustilZ rybníku zmizelo tisíc kaprů, zloděj ho vypustil

Z rybníku zmizelo tisíc kaprů, zloděj ho vypustil

sobota, 12. září 2015, 09:56Podobný případ policisté z Hrádku nad Nisou dlouho neřešili. V noci z pondělí na úterý kdosi...

Policie vyšetřuje smrt muže, kolemjdoucí ho našel v autěPolicie vyšetřuje smrt muže, kolemjdoucí ho našel v autě

Policie vyšetřuje smrt muže, kolemjdoucí ho našel v autě

sobota, 12. září 2015, 09:03Českolipští policisté vyšetřují od včerejšího dopoledne nález těla šestapadesátiletého muže. Toho v...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení