Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Na Českolipsku utonulo dvouleté dítě, případ šetří policie

středa, 8. července 2015, 12:22

Liberecký kraj má první případ utonutí o těchto prázdninách. Včera kolem šesté hodiny večerní objevil třicetiletý muž na hladině koupaliště bezvládné tělo dvouleté dívenky. Společně s dalším kolemjdoucím se snažil malé dítě oživit, bohužel však bezúspěšně. Okolnosti této tragické události nyní policisté zjišťují.

„Z dosavadního šetření zatím vyplynulo, že včera  na malé děvčátko dohlížela jeho blízká příbuzná. Ta zatím vzhledem k špatnému psychickému stavu v důsledku události nebyla schopná výslechu,“ řekl mluvčí policie Ivana Baláková.

Policisté  opakovaně apelují na odpovědnost rodičů, prarodičů a dalších osob, které dohlížejí u vodních ploch na malé děti. „Ty musejí být pod jejich neustálou kontrolou, protože i chvilkové opomenutí může mít nenapravitelné následky,“ dodala mluvčí.

Podobný případ, ale se šťastným koncem, řešili během víkendu také na Mácháči. Devětadvacetiletá maminka tam ztratila šestiletého syna z dohledu v půl šesté večer, kdy vyrazil na vodu v nafukovacím kruhu. Najít se ho podařilo až před osmou hodinou večerní živého a zdravého v doprovodu rekreantky.

„Nejprve po něm pátrala sama žena s přítelem, a když už si nevěděli rady, obrátili se po hodině a půl na policisty. Ti ihned po přijetí oznámení vyjeli na pláž společně s psovodem a služebním psem. Do pátrání se také zapojili dokští  městští strážníci a povoláni byli na místo i příslušníci hasičského záchranného sboru,“ doplnila Ivana Baláková.

Mladíka objevili policisté v 19:30 v přítomnosti třicetileté ženy, která byla u Máchova jezera na rekreaci. „Ta mu pomáhala hledat maminku. Chlapec jí řekl, že se ztratil. Stalo se to proto, že si ve vodě hrál a přitom si ani neuvědomil, jak daleko se od ní vzdálil,“ uzavřela Baláková.

Napsal Michael Daněk

Kam dál?

Bouřka na Liberecku pokácela desítky stromů, hořel i důmBouřka na Liberecku pokácela desítky stromů, hořel i dům

Bouřka na Liberecku pokácela desítky stromů, hořel i dům

středa, 8. července 2015, 10:00Hasiči v Libereckém kraji vyjížděli za posledních 24 hodin k více než pěti desítkám událostí. V...

Turista šplhal pro vlajku na policejní stanici, utrhl se s ním okapTurista šplhal pro vlajku na policejní stanici, utrhl se s ním okap

Turista šplhal pro vlajku na policejní stanici, utrhl se s ním okap

středa, 8. července 2015, 09:24Po delší době se můžeme pochlubit dalším adeptem na Darwinovu cenu. Je jím osmadvacetiletý muž z...

Rozzuřená manželka prokopla dveře, usvědčila ji botaRozzuřená manželka prokopla dveře, usvědčila ji bota

Rozzuřená manželka prokopla dveře, usvědčila ji bota

pondělí, 6. července 2015, 18:11Kuriózní případ řešila koncem června městská policie ve Frýdlantu. Zaměstnala je noční manželská...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o