Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Tajch má další oběť. Seniorka spadla do rybníka i se svým kolem

čtvrtek, 11. června 2015, 12:04

Život třiasedmdesátileté cyklistky si vyžádala včerejší, doposud nevyjasněná, nehoda. Seniorka jela před polednem od Chatařské ulice. Po několika metrech vyjela z ničeho nic ze silnice a společně s kolem spadla do rybníku Tajch. Život jí neodkázala zachránit ani pohotová kolemjdoucí, která ženu vytáhla z vody a okamžitě začala s resuscitací.

„Hlasité "žbluňknutí"  a velké kruhy na hladině zaznamenala žena na protější straně rybníka a ihned se rozeběhla k jeho hrázi. Tam uviděla jízdní kolo a pod vodní hladinou ženu. Vůbec na nic nečekala, skočila do vody, k tonoucí ženě doplavala a snažila se jí dostat na břeh,“ řekla mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Ženě po krátké chvíli přiběhla na pomoc další kolemjdoucí, tonoucí seniorku poté společně vytáhly na břeh. „Na břehu pak ihned začaly s oživovacími pokusy, a to až do příjezdu profesionálních záchranářů a policistů,“ dodala mluvčí.

Po dlouhém oživování převezla záchranná služba ženu do liberecké nemocnice, kde však krátce po poledni zemřela. Příčinu její smrti by měla zjistit až nařízená pitva.

Smutná událost má i přesto svou hrdinku. „Považuji za nutné a důležité vyzdvihnout jednání sedmadvacetileté ženy, která na nastalou situaci velice rychle zareagovala. Na nic nečekala, pro ženu do vody skočila  a ihned se ji snažila oživovat. Velice si její statečnosti vážím,“ sdělil krajský ředitel Vladislav Husák.

Napsal Michael Daněk

Kam dál?

Zloděj z Boru se kvůli trenkám Playboy popral s policistyZloděj z Boru se kvůli trenkám Playboy popral s policisty

Zloděj z Boru se kvůli trenkám Playboy popral s policisty

středa, 10. června 2015, 18:04Pro trenky značky Playboy riskoval vězení a podstoupil konflikt s policisty šestadvacetiletý muž z...

Co všechno se krade? Policisté pátrají po mobilních WCCo všechno se krade? Policisté pátrají po mobilních WC

Co všechno se krade? Policisté pátrají po mobilních WC

středa, 10. června 2015, 09:34Někdy během víkendu se z prostoru trojmezí v Hrádku nad Nisou ztratily mobilní toalety, které stály...

Muž se vydával na seznamkách za ženu, přišel si na 700 tisícMuž se vydával na seznamkách za ženu, přišel si na 700 tisíc

Muž se vydával na seznamkách za ženu, přišel si na 700 tisíc

úterý, 9. června 2015, 11:30Promyšlený byznys na sexuchtivých mužích z celé republiky si před několika měsíci založil...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o