Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Upadl do bezvědomí. Život mu zachránili soused a policisté

středa, 17. července 2019, 07:40

Čtyřiapadesátiletý muž z Mimoně se doslova podruhé narodil. Normální běžné odpoledne se změnilo v boj o život, když upadl do bezvědomí.

Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří požádali o pomoc i své kolegy policisty „O pomoc nás prostřednictvím tísňové linky požádala Zdravotnická záchranná služba, která v tu dobu rovněž vyjížděla ke stejnému pacientovi, kterého postihla silná dušnost,“ informovala policejní mluvčí Ivana Baláková.

U muže byli policisté během dvou minut. Tehdy mu už poskytoval masáž srdce soused. „Policisté muže v masáži vystřídali a připravili i defibrilátor. Ten ale výboj nedoporučil,“ komentovala Baláková.

Policisté tak pokračovali v nepřímé masáži srdce. A po pár minutách se zadařilo. Muž začal ztěžka a nepravidelně dýchat. Policisté pro podporu dýchání využili ruční dýchací přístroj ambuvak. „Postupně se pacientovo dýchání zlepšilo, a poté si ho již do péče záchranářů,“ řekla mluvčí.

Podle posledních zpráv se zdravotní stav pacienta od soboty, kdy k incidentu došlo, zlepšil a vypadá to, že brzy bude moci opustit nemocnici. „Policisty, kteří muži v nejtěžších chvíli pomohli, byli Zdeněk Vlk a Petr Moník,“ dodala Baláková.

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilíFischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Dnes, 07:42Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci...

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadlaV Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

pátek, 16. srpna 2019, 18:04Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu...

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

pátek, 16. srpna 2019, 15:33Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o