Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Pivo za volant nepatří a policisté to řidičům opakovaně připomínají

neděle, 21. dubna 2019, 16:46

Každoročně se policisté po celé republice zaměřují na alkohol za volantem. A ani velikonoční období není výjimkou. Tentokrát si na řidiče posvítily policejní hlídky na Semilsku a Jablonecku.

V rámci této akce ale policisté navíc spolupracují s Českým svazem pivovarů a sladoven. Netradičně tak řidiče nenechali pouze dejchnout, ale také jim vedle toho nabídli nealko pivo jako náhradní variantu klasického chmelového moku. Po nealko pivu totiž za volantem neohrožují ani své ani cizí životy.

„V letošním roce se jednalo o již desátý ročník akce Řídím, piju nealko. Policisté se v Libereckém kraji zaměřili na řidiče v Lučanech nad Nisou a v Sedmihorkách,“ informovala policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Zde policejní hlídky zkontrolovaly téměř stovku řidičů. Výsledky ale byly poměrně povzbudivé. Ani u jenoho nebyl zjištěn z dechové zkoušky alkohol.

Místo pokut tak řidiči dostali nealko pivo a jednorázový alkotest. Policisté se samozřejmě nezaměřovali pouze na alkohol. „Policisté kontrolovali mimo jiné také dodržování rychlosti, dodržování pravidel silničního provozu nebo používání bezpečnostních pásů,“ komentovala Sochorová.

 

Napsal(a) redakce | Foto PČR

Štítky policie, alkohol, pivo, řidiči, Jablonecko, Semilsko,

O čem píše Drbna.cz

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňůČesko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Dnes, 12:06Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes...

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povoleníDva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Dnes, 10:09Sinobo Stadium v pražských Vršovicích neměl podle prvního místostarosty Prahy 10 Filipa Humplíka...

Realisté končí, rozhodla o tom členská základnaRealisté končí, rozhodla o tom členská základna

Realisté končí, rozhodla o tom členská základna

Dnes, 09:31Většina členů politického uskupení Realisté rozhodla o ukončení činnosti strany. Novináře o tom...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o