Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Hledač pokladů našel ruské granáty a nábojnice, na místo vyrazili pyrotechnici

středa, 10. dubna 2019, 12:51

Pyrotechniky zburcovala zpráva o nálezu válečné munice na Frýdlantsku. Jak se ukázalo, muž s detektorem kovu objevil osmdesát let staré ruské granáty i nábojnice.

Tohle muselo pro hledače pokladů znamenat opravdu zázrak. Zkusit své štěstí při hledání na Frýdlantsku se rozhodl dvaačtyřicetiletý muž z Jablonecka. „Takzvané kosení v předem vytipovaných oblastech skýtá pro hledače adrenalinové požitky zejména ve chvíli, kdy cívka detektoru zaznamená v hlíně cosi zajímavého,“ komentoval policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Jak ale mluvčí informoval, při nálezu podobných artefaktů připomínající nedávnou historii je třeba mít se na pozoru, nález může být kolikrát nebezpečný. V tomto případě upozornilo dychtivého hledače v sobotu odpoledne pípání jeho nástroje, že na něco kápnul. Jak se ukázalo, objevil dva ruční granáty a různé nábojnice.

Policie důrazně upozorňuje, že v podobných situacích by lidé rozhodně neměli s nalezenými předměty manipulovat. „I sebemenší otřes může způsobit katastrofu. Podezřelé balíčky, zbraně, munice nebo i předměty s neznámým obsahem mohou být velmi nebezpečné i po tolika letech. Značná koroze může odhalit roznětky, které stále mohou být funkční,“ komentoval Robovský.

Lidé by tak měli označit místo nálezu a neprodleně se obrátit na linku 158. Zároveň by se nálezci měli vyvarovat tomu nález kamkoli přenášet.

Napsal Denisa Albaniová | Foto PČR

Štítky granát, nález, policie, Frýdlantsko

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřelaBabišova francouzská restaurace zavřela

Babišova francouzská restaurace zavřela

Dnes, 12:52Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše...

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTKFotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Dnes, 12:04Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena...

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPDSoud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Dnes, 10:58Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o