Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Dva mladíci z Liberce vymysleli fígl, jak podvést eshopy. Přišli si na zboží za 300 tisíc

úterý, 29. srpna 2017, 16:42

Oblečení, karnevalové masky nebo military produkty. To všechno si objednávali dva mladíci z Liberce ze tří eshopů. Ale nikdy neměli v úmyslu za zboží platit. Vymysleli fígl, kdy si zboží objednali, to jim eshop vyexpedoval, oni ho přijali a pak objednávku stornovali. Než na to eshopy přišly, mladíci získali zboží za 288 tisíc korun.

Tento způsob si oba vyzkoušeli během jednoho měsíce celkem osmnáctkrát. A kdyby toho nebylo tolik, možná by si eshopy ani ničeho nevšimly.

„Mladíci využili v České republice jisté neobvyklé možnosti potvrzení objednávky zboží, přičemž platební systém ještě několik dní umožňoval objednávku stornovat. Avšak firmy, které elektronickou objednávku přes platební portál obdržely, již právě na základě objednávky zboží vyexpedovaly. Objednané zboží již mířilo ke kupujícímu, který si zboží převzal, nezaplatil a objednávku do termínu pro zrušení, stornoval. Účet v platebním systému jednoho z mladíků však nebyl nikdy provázán s platební kartou, nikdy tedy neměl mladík se svým komplicem v úmyslu za věci zaplatit,“ popsal mluvčí policie Vojtěch Robovský, jak oba muži fígl prováděli.

Jenže když těch objednávek na stále stejné jméno bylo moc, eshopy se okamžitě obrátily na policii.

„V průběhu vyšetřování policisté zjistili celkem 18 objednávek, jejichž celková částka dosáhla téměř 600 tisíc korun. Včasným zásahem firem, ale také shodou náhod, které spočívaly v tom, že objednané zboží firmy na svých skladech v době zpracování objednávky neměly a nemohly jej tak vyexpedovat, se celková částka za zboží, za které nebylo mladíky zaplaceno, ale bylo odebráno, vyšplhala „jen“ na 288 tisíc korun,“ dodal mluvčí.

Mladíci si objednávaly oblečení, karnevalové masky a doplňky karnevalových kostýmů, ale také military produkty. Mnohé z takto získaných věcí rozprodali nebo darovali a zisk využili pro vlastní potřebu.

„Zboží si mladíci z Liberce vyzvedávali na výdejních místech společností v různých městech, nebo jim bylo zboží zasíláno přímo na adresu trvalého bydliště jednoho z nich. S firmami komunikovali prostřednictvím emailu s fiktivním jménem,“ podotkl Robovský.

Oba muži používali na objednávky dvě jména, jedno z nich ale bylo opravdové, a tak policisté neměli velký problém muže najít.

„Policejní komisař oběma mladým mužům sdělil obvinění se spáchání zločinu podvodu ve formě spolupachatelství, za což jim v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody od dvou do osmi let,“ uzavřel mluvčí.

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

úterý, 20. srpna 2019, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

úterý, 20. srpna 2019, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

úterý, 20. srpna 2019, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o