Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Dobrá zpráva! Zraněného psa městských strážníků z Turnova se podařilo vypátrat

čtvrtek, 6. dubna 2017, 14:23

Téměř čtyři dny pátrala veřejnost, městští strážníci z Turnova a policisté po zraněném a zaběhnutém služebním psovi. Článek vyvolal velký ohlas i mezi vámi, našimi čtenáři. A právě i díky veřejnosti se zaběhnutého služebního psa podařilo dnes ráno najít, živého a v celkem dobré kondici.

„Díky jeho zveřejněným fotografiím se do pátrání po něm zapojila i veřejnost a psa se podařilo vypátrat. Naštěstí je v uspokojivé fyzické kondici,“ shrnula mluvčí policie Ivana Baláková.

Díky reakcím a sdílení informací mezi obyvateli Turnova a okolí se podařilo psa nalézt. „Rádi bychom poděkovali jmenovitě paní Koškové a panu Strašilovi, kteří nás informovali o výskytu podobného psa v oblasti Nudvojovic,“ uvedl pověřený strážník. Kromě tipů od občanů se informace o ztraceném služebním psu dostala až k Lence Valtové, která se svou fenou Růženkou pátrá po pohřešovaných osobách a je součástí mantrailingového týmu International Bloodhound Academy. Lenka Valtová přijela se svou fenkou do Turnova, aby pomohla strážníkům nalézt jejich psa. Celá pátrací akce probíhala zhruba hodinu a půl, kdy speciálně vycvičený stopařský pes Blooodhound vedl strážníky k úkrytu zhraněného Dara.

Služební pes dnes absolvoval kompletní veterinární vyšetření, které ukázalo mnohočetné zhmožděniny hlavně na přední části těla. Nyní musí pes strávit čas v klidu pro úplnou rekonvalescenci. Další kontrola je naplánovaná za 14 dní, po které bude následovat postupné cvičení.

PSALI JSME: Služební pes se při zásahu zranil a utek

K incidentu, při kterém se pes zaběhl, došlo v pondělí kolem osmé hodiny večerní v Hluboké ulici v Turnově. V jednom z domů obtěžoval nájemníky silně opilý a zdrogovaný pětadvacetiletý mladík. Přivolaná hlídka strážníků se svým služebním psem se ho pokusila dostat ven z domu, což se později ukázalo jako obtížný úkol.

„Ve chvíli, kdy k němu dorazila dvoučlenná hlídka strážníků, spal. Strážníci ho nejprve dlouho nemohli vzbudit, a když pak konečně otevřel oči, začal se s nimi okamžitě prát. Jednoho z nich napadl kopanci a pěstmi a způsobil mu lehké zranění, opakovaně kopal také do služebního psa, kterého si strážníci vzali s sebou do služby,“ dodala mluvčí. Právě v ten moment se pes vylekal a vyběhl na ulici, kde ho srazilo auto.

„Vzhledem k tomu, že měli v té době strážníci plné ruce práce s agresorem, zmizel jim potom z dohledu a oni po něm do dnešního dne pátrali,“ doplnila Baláková.

O čem píše Drbna.cz

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňůČesko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Dnes, 12:06Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes...

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povoleníDva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Dnes, 10:09Sinobo Stadium v pražských Vršovicích neměl podle prvního místostarosty Prahy 10 Filipa Humplíka...

Realisté končí, rozhodla o tom členská základnaRealisté končí, rozhodla o tom členská základna

Realisté končí, rozhodla o tom členská základna

Dnes, 09:31Většina členů politického uskupení Realisté rozhodla o ukončení činnosti strany. Novináře o tom...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o