Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Na policii se obrátilo 5 tisíc podvedených klientů portálu Slevy z hor

úterý, 4. dubna 2017, 17:42

Jak nebezpečné může být nakupování na slevových portálech, se ukazuje v těchto dnech. Policisté se zabývají případem, který počtem poškozených a způsobenou škodou nejspíš nebude mít obdoby. Na policii se obrátilo už zhruba 5 tisíc klientů portálu Slevy z hor, kteří si zaplatili pobyty v Jizerských horách nebo Krkonoších, ale vyčerpat si je nemohli. Mezi podvedenými jsou také provozovatelé penzionů. Škoda je zatím vyčíslena na 13 milionů korun, ale s největší pravděpodobností bude i nadále narůstat.

„Doposud podaná trestní oznámení zaplnila již 165 šanonů. Tento počet šanonů odpovídá přibližně padesáti osmi tisícům stran spisového materiálu,“ shrnula mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Nejméně pět tisíc poškozených klientů slevového webu na policii uvedlo, že reagovalo na lákavou nabídku na portále www.slevyzhor.cz, kde si předplatili pobyty na různých hotelích v Jizerských horách a v Krkonoších. Vouchery, které po zaplacení získali, neobsahovaly konkrétní datum pobytu a jejich platnost byla obvykle do 28. prosince 2017. Pobyty ale čerpat v drtivé většině nemohli, neboť ubytovatelé platbu nedostali.

Podle Suchánkové zatím policie nikoho neobvinila. Problémy s podvodným jednáním slevového portálu mají podle ní i ubytovatelé. „Byť nejsou původci tohoto problému, stále se na ně obrací značná část podvedených klientů, která se domáhá poskytnutí služby, kterou si prostřednictvím slevového portálu zakoupili," uzavřela mluvčí.

Doménu www.slevyzhor.cz nechali policisté z preventivních důvodů v srpnu 2016 zablokovat. Podle zjištění kriminalistů proběhla první úhrada zakoupeného voucheru 22. dubna 2014. Nejstarší dosud zjištěná podvodně vylákaná platba je z 13. dubna 2015. 

Napsal Michael Daněk | Foto Dominik Svoboda

O čem píše Drbna.cz

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňůČesko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Dnes, 12:06Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes...

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povoleníDva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Dnes, 10:09Sinobo Stadium v pražských Vršovicích neměl podle prvního místostarosty Prahy 10 Filipa Humplíka...

Realisté končí, rozhodla o tom členská základnaRealisté končí, rozhodla o tom členská základna

Realisté končí, rozhodla o tom členská základna

Dnes, 09:31Většina členů politického uskupení Realisté rozhodla o ukončení činnosti strany. Novináře o tom...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o