Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Tip na výlet: Vydejte se na Jizerskou železnici

sobota, 16. listopadu 2013, 12:09

Jestli nevíte kam vyrazit na výlet, máme pro vás zajímavý tip. Od dnešního dne je obnoven provoz na železniční trati Sklářská Poruba – Jelení Hora. Do osmdesátitisícového města tak můžete nyní vyrazit vlakem po Jizerské železnici. Výlet můžete spojit třeba s návštěvou Sklářské Poruby, kde vás čeká přestup.

Většina spojů na sebe navazuje, cesta z Liberci do Jelení Hory přesto trvá téměř tři hodiny. Přestupu v Kořenově a Sklářské Porubě se nevyhnete.

Pokud výlet do Polska plánujete, zapište si odjezdy vlaků z Liberce v 8:37, 12:37 a 16:37. V Kořenově máte na přestup dvě až čtyři minuty a v Porubě tři až pětadvacet minut. Kompletní jízdní řády naleznete pod tímto odkazem.

Szklarska Poreba (Sklářská Poruba) - je město ležící v malebném údolí řeky Kamienna a jejích přitoku a jejích přítoků, v nadmořské výšce od 440 do 886 metrů nad mořem. Toto půvabné město přitahuje turisty po celý rok. Szklarska Poreba leží pouhých 17 km od Harrachova, proto je častým cílem návštěv českých turistů.

Jelenia Góra (Jelení Hora) - je největším městem v polské části Euroregionu Nisa. Nachází se v Dolnoslezském vojvodství na soutoku řek Bobr a Kamienna, v rozlehlé kotlině obklopené horskými masivy Krkonoš, Rudawy Janovické, Gór Kaczawskich a Jizerských hor.

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřelaBabišova francouzská restaurace zavřela

Babišova francouzská restaurace zavřela

Dnes, 12:52Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše...

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTKFotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Dnes, 12:04Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena...

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPDSoud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Dnes, 10:58Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o