Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Autobus přes soušskou přehradu má za sebou zkušební provoz. Za pět týdnů přepravil přes pět set lidí

sobota, 14. září 2019, 12:23

Začátkem srpna začala jezdit z Tanvaldu na Smědavu autobusová linka. Šlo o zkušební provoz, který měl ukázat, zda o ni bude zájem. Během pěti týdnů linka přepravila 562 lidí, v některých dnech tak byla i přeplněná.

Silnice kolem soušské přehrady vede částečně v prvním ochranném pásmu, provoz tam je navíc omezen pro vozidla do 3,5 tuny. „Udělení výjimky předcházel velmi složitý proces schvalování,“ vysvětlil Jan Sviták, náměstek hejtmana. I proto linka jezdila jen měsíc.

Na lince jezdil elektrobus s kapacitou devětadvaceti míst. Vyrážel z Tanvaldu a končil na Smědavě, kde mohli lidé jedoucí na Frýdlantsko přestoupit na další autobus. Cesta z Frýdlantska na Tanvaldsko se tak díky elektrobusu zkrátila o desítky kilometrů.

O linku byl mezi cestujícími slušný zájem. „I přes zahájení provozu až v polovině prázdnin linku využilo 552 cestujících. Bezproblémový byl také průjezd autobusu mezi Smědavou a Souší,“ dodal Sviták.

V některých dnech pak byl autobus dokonce přeplněný a při překonávání velkého výškového rozdílu se přetěžovaly elektrické součástky. Autobus musel být dokonce několikrát odstaven, aby se namáhané součástky ochladily. 

V plánech pro příští sezonu je hned několik změn. Autobus by mohl jezdit na zemní plyn a zajíždět by mohl například do Harrachova, kam nemohl elektrobus protože tam není dobíjecí elektrostanice.

Napsal Luboš Vrabec | Foto Liberecký kraj

Štítky Smědava, autobus, souš, tanvald, liberecký kraj

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřelaBabišova francouzská restaurace zavřela

Babišova francouzská restaurace zavřela

Dnes, 12:52Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše...

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTKFotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Dnes, 12:04Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena...

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPDSoud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Dnes, 10:58Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o