Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Nový povrch ve Švermovce vydržel rok. ČEZ silnici překopal kvůli přípojkám

čtvrtek, 5. září 2019, 11:16

Od loňského června mohli řidiči konečně využít nového povrchu silnice mezi Svedem a slévárnou v Ostašově. Jenže neporušený asfalt vydržel právě rok, kdy tu ČEZ k jednotlivým domům překopal přípojky. Jednotlivé výkopy jsou přitom dodnes dokončeny pouze provizorně a čeká se na vytvoření finálního povrchu.

„Celé roky se čekalo, než se opraví silnice od Slévárny ke Svedu a teď, pár měsíců po položení asfaltu se ke každému baráku kope v té nové silnici přípojka. Zavřel bych toho člověka, co to povolil, copak to nešlo udělat dřív?“ rozčiloval se na facebooku Martin Prekop a k němu se přidala řada dalších lidí. „Takhle se rozčiluju denně když tudy jedu. A ty jejich opravené šlincy už jsou teď jak vlnobití, se těším na zimu,“ přidala se třeba Jitka Růžičková.

Koordinace prací se momentálně při uzavírkách v Liberci řeší asi nejvíce. Jedná se totiž většinou o sdružené investice, kdy se oprava silnice využije k rekonstrukcí kanalizace a sítí. To je třeba případ Horákovky, která se neúměrně natahovala.V případě Švermovy ulice ale případ dospěl ještě dál. Už hotový povrch zničil ČEZ kvůli přípojkám, které nestihl udělat v době opravy silnice. „V roce 2017 jsme písemně vyžadovali po společnosti ČEZ distribuce a.s. provedení opravy nejpozději v roce 2018, nebo případně pokládku chrániček v tomto období, a to z důvodu již stavebně nevyhovujícího technického stavu komunikace,“ řekl Vedoucí odboru správy veřejného majetku David Novotný.

Jenže tady vznikl problém, ČEZ si nemohl osadit nové chráničky před opravou komunikace, neboť je neměla povolena stavebním úřadem, a to právě kvůli uvedeným námitkám. „Technický stav distribuční stě společnosti ČEZ si vyžadoval opravu a úpravu stavebních vedení. Bohužel teď při opravě kabelů ČEZ Distribuce a.s. bude provádět celoplošnou opravu komunikace Švermova v místech zásahů – překopů,“ dodal Novotný.

Napsal Luboš Vrabec | Foto Martin Prekop

Štítky švermova, františkov, čez, silnice

O čem píše Drbna.cz

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

V Motole se narodilo dítě z transplantované dělohy, je první v ČeskuV Motole se narodilo dítě z transplantované dělohy, je první v Česku

V Motole se narodilo dítě z transplantované dělohy, je první v Česku

Dnes, 09:32V motolské nemocnici v Praze v srpnu porodila žena s transplantovanou dělohou. Její dítě je tak...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o