Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Renovace železničního mostu u Zahrádek přijde na 50 milionů korun

neděle, 1. září 2019, 18:10

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nechává zrekonstruovat přes 100 let starý železniční most přes národní přírodní památku Peklo na Českolipsku známou hlavně výskytem tisíců bledulí. Obnova ocelové konstrukce z roku 1911 přijde bez DPH na 50 milionů korun, opravu zajistí společnost Strabag Rail. Práce si vyžádaly výluku, která potrvá do konce září.

„Most pochází z roku 1898 a má tři pole. Ocelová konstrukce je o 13 let mladší. V rámci rekonstrukce bude ve druhém poli nahrazena stávající ocelová konstrukce s prvkovou mostovkou konstrukcí novou. Její hmotnost včetně konzol činí zhruba 134 tun, rozpětí je 41,4 metru a šířka 5,4 metru," popsal rozsah prací mluvčí SŽDC Pavel Tesař. Konstrukci dovezli na místo po částech, tam ji svařili a pak ji přesunuli zhruba 600 metrů po koleji nad mostní otvor.


Stavbaři sanují i spodní části stavby, jako jsou klenby, pilíře a opěry. Projekt počítá s injektáží, přezdíváním, otryskáním zdiva a spárováním. „Budou zhotoveny nové úložné prahy a prefabrikované římsy včetně zábradlí. Součástí prací na mostě jsou i přeložky inženýrských sítí a rekonstrukce železničního svršku," doplnil Tesař. Kvůli opravě nahradily vlaky v úseku Blíževedly - Česká Lípa autobusy.

Napsal(a) ČTK | Foto SŽDC

Štítky železnice, příroda, SŽDC, Českolipsko, zahrádky

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Dnes, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o