Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Revoluce se nekoná. Město vycouvalo ze záměru placeného parkování na sídlištích

středa, 17. července 2019, 14:15

Zhruba před čtvrt rokem přišlo vedení města s tím, že by obyvatelé sídlišť měli za parkování platit. Tento záměr vzbudil obrovský ohlas, nyní je ale všechno jinak. Město si nechalo udělat analýzu parkovacích míst a zjistilo, že placení za parkování zavést nemůže. Alespoň ne v příštích několika letech.

„Po pečlivé analýze parkovacích míst a počtu bytů jsme došli k tomu, že počet bytů i na sídlištích výrazně převyšuje počet parkovacích míst,“ vysvětlil primátor města Jaroslav Zámečník. Připravovaný systém by tak nemohl fungovat. Radnice měla vymyšleno, že majitel bytu by platil za první auto symbolický poplatek, za další už výrazně více. Z analýzy ale vyplynulo, že by parkovací místo nevyšlo ani na každé první auto.

Parkovacích míst je méně než bytů

„Například sídliště Rochlice má 2300 bytů, ale jen 1400 parkovacích míst. Realizace modrých zón by byla možná, až kdybychom našli odhadem sedm set osm set parkovacích míst,“ dodal primátor. „Revoluce se nekoná,“ řekl.

Město se tak chce v příštích letech zaměřit na hledání a budování parkovacích míst, aby se dostalo alespoň na rovnovážný stav parkovacích míst a bytů. „Věřím, že alespoň o desítky procent se nám to během našeho volebního období povede,“ doplnil Zámečník.

ČTĚTE TAKÉ: Aut je v Liberci víc než obyvatel, na sídlištích se bude platit

„Lidi tedy teď nebudeme penalizovat za to, že mají třeba dvě nebo tři auta, budeme postupovat krok za krokem, abychom nejprve navýšili počet parkovacích míst, systém by jinak nebyl spravedlivý,“ uvedl primátor. Až poté se tak chce vrátit k původnímu záměru, že by se na sídlištích platilo.

S parkováním je velmi špatná situace na všech sídlištích, nová místa chce město získávat například i zjednosměrněním některých ulic, například v okolí Hokejky. Budovat chce také nová parkovací stání. Město už také nebude nadále vyhrazovat parkovací stání za poplatek.

Jediné místo ve městě, kde podobný systém funguje, je vnitroblok panelového domu v ulici Březová alej. „Tam si to ale obyvatelé domu sami vyžádali,“ uzavřel Zámečník.

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilíFischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Dnes, 07:42Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci...

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadlaV Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

pátek, 16. srpna 2019, 18:04Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu...

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

pátek, 16. srpna 2019, 15:33Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o