Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

V Libereckém kraji při nehodách od začátku roku zemřeli tři lidé

úterý, 18. června 2019, 08:12

Za leden až květen letošního roku byla Policie ČR v Libereckém kraji volána k celkem 1 891 dopravním nehodám. To představuje sice meziroční nárůst o celých 199 nehod, následky však byly nižší. O život na silnicích v Libereckém kraji přišli tři lidé, 20 osob bylo těžce zraněno. Došlo k 377 lehkým zraněním.

„Oproti stejnému období roku 2018 evidujeme výrazný pokles následků dopravních nehod. Do konce května evidujeme o 4 usmrcené osoby méně. O celých 20 klesl také počet těžce zraněných. Počet lehce zraněných se drží na zhruba stejné úrovni,“ uvádí Jan Polák, koordinátor bezpečnosti silničního provozu Libereckého kraje.

Nejvíc vážných nehod na Liberecku

Nejvíce nehod s vážnými následky stále eviduje Liberecko. Celkem v tomto okrese došlo k 802 nehodám, při kterých bylo 10 lidí těžce zraněno. Následuje Českolipsko s 539 nehodami, jedním usmrceným a 5 těžce zraněnými. Na Semilsku evidují 264 dopravních nehod, 2 usmrcené a 2 těžce zraněné osoby. Jablonecko hlásí 286 nehod a jednu těžce zraněnou osobu.

Meziročně více nehod o 87 případů zavinili v Libereckém kraji řidiči motorových vozidel – celkem 1 373. Zvěř a domácí zvířata byly označeny za viníky u 422 nehod. Zde evidujeme výrazný nárůst o 110 případů. Řidiči nemotorových vozidel zapříčinili 33 nehod a chodci 19 nehod. V 24 případech byla na vině závada pozemní komunikace. Alkohol či drogy asistovaly u 72 nehod. To je ve srovnání s předchozím rokem méně o 7 případů.

Preventivní programy

V Libereckém kraji probíhá v současné době řada preventivních programů. Liberecký kraj, Tým silniční bezpečnosti a další partneři se věnují především dopravní výchově dětí. Letos již společně realizovali přes 50 akcí ve školách a školkách. Kraj společně s Policií a Týmem silniční bezpečnosti také realizuje další kurzy pro motocyklisty, nebo např. seminář pro učitele autoškol. 

„Aktivit v oblasti BESIP máme i letos tradičně mnoho. Hodně energie věnujeme dopravní výchově dětí. Letos se chceme opět také vrátit k dotovaným kurzům pro mladé a začínající řidiče,“ doplňuje Jan Sviták, náměstek hejtmana pro rezort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Tisková zpráva | Foto HZSLK

Štítky nehody, Liberecký kraj, tým silniční bezpečnosti

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o