Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Rekonstrukce na turnovské základce pokračuje. Pracuje se na výstavbě výtahu i opravě střechy

středa, 4. září 2019, 07:42

Práce na Základní škole Žižkova budou trvat ještě několik měsíců. Podle starosty Turnova jsou práce zhruba v polovině. Základka Žižkova se dočká nové střechy, na kterou čeká už několik let. Škola navíc bude mít nově také bezbariérový přístup.

Oprava střechy a výstavba výtahu za 11 milionů korun na největší turnovské základní škole potrvají do listopadu. Dělníci pracují za běžného provozu školy ZŠ Žižkova s více než 600 žáky. Na výuku práce vliv nemají, řekl novinářům ředitel školy Ivo Filip. „Ani nic takového nepředpokládáme,“ dodal. Nepříjemností pro žáky a učitele podle něj v dalších týdnech zřejmě bude prach a zima. „Asi trochu potáhne na chodbách,“ řekl Filip.

Opravu střechy, která si vyžádá sedm milionů korun, plánovalo město několik let. Vyměnit se musí dřevěné prvky krovu napadené dřevomorkou. Nové budou i okapy, svody, hromosvod a dělníci položí na více než 1700 metrech čtverečních novou krytinu z hliníkových plechů. Rekonstrukce střechy začala o letních prázdninách. „Jsme zhruba v polovině prací,“ uvedl starosta Turnova Tomáš Hocke. Oprava střechy by měla být hotová do začátku listopadu.

Ještě skoro o měsíc déle potrvá výstavba výtahu. Staví se v rámci letos zahájeného projektu modernizace tří základních škol, na který turnovská radnice získala bezmála dvacetimilionovou dotaci. Peníze poslouží hlavně na modernizaci učeben a na ZŠ Žižkova a ZŠ 28. října i na zajištění bezbariérového přístupu. Na ZŠ Žižkova jsou už hotové dvě bezbariérové rampy a nyní se buduje výtah. „Do konce listopadu by měl být hotový,“ dodal starosta. Bezbariérové úpravy na ZŠ 28. října a modernizace odborných učeben se budou dělat v příštím roce.

Turnov letos do oprav a rekonstrukcí budov škol vydá kolem 30 milionů korun. Přes 12 milionů korun si vyžádá už zahájená výstavba denního stacionáře pro děti s těžkým kombinovaným postižením a pro autisty ve speciální MŠ a ZŠ Sluníčko. Zhruba čtyři miliony korun stála oprava poloviny fasády gymnázia a přes milion oprava hřišť obchodní akademie a hotelové školy. Asi milion korun vynaložilo město na výměnu 23 oken na ZŠ Skálova.

Napsal(a) ČTK | Foto FB/ZŠ Žižkova Turnov

Štítky oprava, škola, Turnov, Žižkova,

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Dnes, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o