Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Semilští strážníci neslouží nepřetržitě, pomáhá jím ale kamerový systém

pondělí, 15. dubna 2019, 11:00

Městská policie Semily sice nefunguje v režimu 24/7, strážníkům ale pomáhá kamerový systém.

V Semilech nikdy strážníci nepřetržitě nesloužili. Přesto jsou služby rozvrženy tak, aby zajistili nejproblémovější části týdne. „Noční služby jsou vždy směřovány k tomu, aby byla hlídka zajištěná minimálně v pátek a v sobotu. Z našeho pohledu dvě nejproblémovější noci jsou tedy zabezpečeny,“ uvádí místostarosta Tomáš Sábl. Mimo to probíhají i namátkové noční služby v průběhu týdne.

Služba neslužba, v některých případech jsou strážníci schopni zasáhnout i v době osobního volna. Například kvůli zatoulanému pejskovi. „Této možnosti využíváme jenom výjimečně. Nechceme narušovat volný čas strážníků, ale některé situace vyžadují jejich součinnost i v době osobního volna,“ vysvětluje místostarosta.

Přesto to neznamená, že by v Semilech nefungoval žádný dohled. Velkým pomocníkem je pro strážníky kamerový systém. „Strážníci nemohou být v danou chvíli na každém místě ve městě. Obsluha kamerového systému může strážníky v terénu přesměrovat na problematické místo,“ komentuje Sábl. Od loňského roku má totiž k městskému kamerovému systému přístup Policie ČR. Dohled tedy probíhá nepřetržitě a již několikrát pomohl k usvědčení nebo dopadení pachatelů.

Na zastupitelstvo se projednávalo i téma volně pobíhajících psů. To pálí nejednoho Semiláka i zastupitele. „Této problematice se věnujeme dlouhodobě. Občas intenzivněji a občas jenom v rámci běžné činnosti. Bohužel majitelé psů se chovají jinak pokud vidí v dohledu strážníka, a nebo když je 'čistý vzduch',“ dodává místostarosta.

Napsal Denisa Albaniová | Foto pixabay.com

Štítky Semily, Městská policie, kamerový systém

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlíFOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnes, 14:55Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické...

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Dnes, 14:32Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka...

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterinářiHospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Dnes, 12:48Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o