Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Nejlepší nakládačky. Ve Frýdlantu se koná čtvrtý ročník okurkiády

středa, 21. srpna 2019, 07:01

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu pořádá ve Frýdlantu již čtvrtý ročník soutěže o ty nejlepší nakládané okurky.

Okurky nakládá hodně lidí a jsou oblíbenou pochoutkou. „Zavařování patří mezi oblíbené způsoby, jak si uchovat výpěstky na zimu. A my se rozhodli zaměřit právě na okurky,“ uvedl starosta Frýdlantu Daniel Ramzer.

Do okurkiády se může zapojit úplně každý, kdo rád nakládá a zavařuje. „Soutěž není nijak omezena, soutěžící ale musí donést dvě sklenice. Jedna poslouží jako vzorek pro hodnotící komisi, druhá bude vystavena pro vizuální hodnocení,“ sdělila mluvčí Martina Petrášková.

Přihlásit se můžete až do 17. září. Okurky je možné odevzdat na podatelně Městského úřadu nebo v klubovně zahrádkářů za nemocnicí. „V tomto případě je nutné se předem domluvit na převzetí s paní Korečkovou na telefonním čísle 604 381 033,“ dodala Petrášková. Pokud nemáte do Frýdlantu cestu, ale soutěže se chcete zúčastnit, můžete poslat okurky poštou. Vyhlášení vítězů proběhne 20. září.

A o co se soutěží? Vítěz si odnese poukaz na večeři v hodnotě tisícovky, pro soutěžícího, který skončí na druhém místě, je připraven poukaz v hodnotě 500 korun a bronzová pozice bude odměněna poukazem na vstupenky do frýdlantského kina na 250 korun.

Napsal Denisa Albaniová | Foto Město Frýdlant

Štítky okurky, okurkiáda, Frýdlant,

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřelaBabišova francouzská restaurace zavřela

Babišova francouzská restaurace zavřela

Dnes, 12:52Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše...

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTKFotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Dnes, 12:04Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena...

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPDSoud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Dnes, 10:58Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o