Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Část pískovny se zřítila a zavalila několik osob, takovou situaci nacvičovali hasiči v okolí Horní Řasnice

úterý, 13. srpna 2019, 21:08

Unikátní cvičení spojené se závodem záchranných psů připravil tým psovodů dobrovolných hasičů z Hejnic. Hasiči se museli poprat s různými složitými situacemi spojenými se závalem osob.

Jednou takovou byl například zasypaný automobil, ve kterém se nacházela osoba. „Hasiči tak museli osobu vyprostit a navíc jí poskytnout předlékařskou pomoc,“ komentoval zástupce velitele psovodů Pavel Morávek.

To přitom nebylo vše. Při nálezu dalšího zříceného svahu se museli předvést psovodi. Pod sutinou se totiž mohl někdo nacházet. „Do příjezdů psovodů vymezili hasiči celý prostor pátrání. V terénu byly zakopány speciální bedny pro figuranty,“ vysvětlil Morávek.

Do těchto beden si figuranti zalezli a poté byli zasypáni. Celá situace tak byla opravdu velmi podobná reálu. Tohoto cvičení se zúčastnilo na devět jednotek požární ochrany s dvěma profesionálními psovody a šestnácti psovody dobrovolných hasičů.

Další den se psovodi předvedli při pátrání ve volném terénu. „Pro toto cvičení jsme využili lesy v okolí pískovny,“ řekl zástupce velitele psovodů. V pátrání v sutinách se mezi psovody nakonec nejlépe umístila Jana Martínková, na druhém místě skončila Marie Jirásková a třetí místo obsadila Eva Bazínková. Pátrání na ploše skončilo v pořadí Martin Brandner, Martina Taterová a Jana Plívová.

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetuPiety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Dnes, 09:40Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech...

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibýváPožárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Dnes, 09:33Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října...

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizaceKončící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

sobota, 12. října 2019, 16:51Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o