Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Hokejbalový turnaj o pohár primátora Liberce vyhráli slovenští Gajary Flames. Výtěžek jde na popálené děti

úterý, 13. srpna 2019, 15:30

I když má liberecký hokejbal velký sen v podobě nového hřiště s parametry na hraní ligových soutěží, nyní šel stranou. Výtěžek z víkendového turnaje O pohár primátora Liberce šel totiž na organizaci pomáhající dětem po úrazu popálením.

Do libereckého Františkova se na třetí ročník turnaje sjelo osm týmů, kromě libereckých i z Kladna, Mostu, ale i ze Slovenska. Do finále se nakonec dostal loňský vítěz Nordic Most a slovenští Gajary Flames. A právě slovenský tým nakonec turnaj ovládl.


Turnaj měl ale letos velký přesah. Celý výtěžek z něj totiž šel organizaci Avalone, která pomáhá dětem po úrazu popálení. Děti s takovým úrazem se původně měly přijít na turnaj podívat, rychle ale vznikl nápad o pomoci. „Řekli jsme si tedy, že půjde stranou veškerá naše touha po hřišti, ale pomůžeme těm, co to potřebují více než my. Navýšili jsme startovné a sehnali jsme sponzory, kteří nám vybavili stánek s občerstvením, tudíž jsme mohli výtěžek umocnit,“ popsal jeden z organizátorů turnaje Jiří Dušek.

Nakonec se vybralo 22500 korun a Avalone díky tomu může zajistit preventivní program PÁLÍ! Pro pět set dětí z libereckých škol. „Přednášejí i děti, kteří to v životě už nikdy mít lehké nebudou, ale bojují, jak se dá  jejich odvahu bych chtěl mít,“ dodal Dušek.


Hokejbal v Liberci je stále na vzestupu, hraje se místní liga, vznikl i dětský tým. Vše ale naráží na jeden problém, hokejbalisté nemají hřiště, na kterém se dají hrát ligové soutěže. „Sportů je v Liberci hrozně moc a hokejbal v tomto kraji nemá takovou tradici jako v jiných krajích, na to nejspíše doplácíme,“ myslí si Dušek.

Avalone: Je to pro nás o to silnější, že hokejbalisté odsunuli touhu po vlastním hřišti

Liberečtí hokejbalisti pomohli dětem po úrazu popálením a zajistili svým ohromným finančním darem preventivní program PÁLÍ! pro více jak 500 dětí v libereckých školách.

Silní, drsní, chlapi, ostřílení z bojů, dříči. A přesto jim není pomoc dětem po úrazu a ochrana dětí zdravých, cizí. A jdou do ní naplno a ještě víc. Jako do všech svých bojů. 

K naší kampani PÁLÍ! NÁS TO TAKY se přidali v květnu 2019. Od té doby s námi bojují proti úrazům popálením a šíří prevenci.

Dne 10. 8. 2019 nás, včetně dětí po popáleninovém úrazu, pozvali na Hokejbalový turnaj o pohár primátora města 2019. Pozvání jsme s nadšením přijali. A těšili jsme se na ukázky bojů hokejbalových.

Hokejbalisté nás dojali hned po příjezdu krásným přivítáním, výborným pohoštěním a svou srdečností a zájmem. A ohromili a rozslzeli chvíli poté. A to finančním darem ve výši 22.800,- Kč. Tyto finance použijeme k rožšíření našeho preventivního programu PÁLÍ! do libereckých škol, k více než 500 dětem. Ochráníme tím společně několik dětí od úrazů popálením, nepředstavitelné bolesti a strašných celoživotních následků. 

Tento dar je o to silnější, že hokejbalisté i když touží po svém novém hřišti, tak tuto touhu odsunuli a řekli si: „Pomůžeme těm, co to potřebují více než my!"

Napsal Luboš Vrabec | Foto Hokejbalový spolek Liberec

Štítky hokejbal, turnaj, Liberec,

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vláděČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

sobota, 17. srpna 2019, 20:01Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek...

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidíKlíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

sobota, 17. srpna 2019, 17:54Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o