Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Na Grabštejn se vrací dobrovolníci. Čeká je práce na zahradách a svazích okolo hradu

úterý, 6. srpna 2019, 12:08

Na hrad Grabštejn opět zavítají dobrovolníci v rámci organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit a obce Chotyně. Mezinárodní skupinku deseti dobrovolníků čeká práce hlavně na zahradách a svazích v blízkosti hradu.

Až do 17. srpna budou dobrovolníci pracovat třeba na odstraňování náletů ze svahů nebo třeba na natírání okenních rámů. „Dobrovolníci budou po celou dobu spolupracovat se správcem hradu a místním zahradníkem,“ komentuje Kateřina Klacková, vedoucí workcampu na Grabštejnu.

Ta zároveň připomíná, že v rámci této akce nejde jen o zkrášlení okolí Grabštejnu, ale také o setkávání lidí z různých zemí. Díky tomu se dobrovolníci, kteří přijeli až z Číny, Turecka, Španělka nebo Taiwanu dozví něco nového, třeba o české kultuře. „Vedle práce máme i čas vyhrazený na odpočinek. Máme připravený výlet do Liberce na Ještěd nebo koupání na Kristýně,“ říká česká vedoucí Klára Dubinová.

Na Grabštějně už jsou na podobné pomocníky zvyklí a vždy je rádi vítají. Nezisková organizace INEX-SDA tu pomáhá už několik let. A ani letos nejsou tito dobrovolníci první. Jedna skupinka už pracovala na zvelebení okolí hradu už během července.

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o