Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

O dopravní nehody a kolony není nouze, umí se ale řidiči v takových situacích chovat?

čtvrtek, 11. července 2019, 10:39

Ani letní prázdniny se neobejdou bez nehod. Policisté v souvislosti s nedávnými událostmi připomínají řidičům, jak by se měli v takových nenadálých událostech chovat.

Hned ke dvěma nehodám vyjížděli policisté včera ráno. „K první nehodě došlo po sedmé hodině na silnici I/35 ve směru od Hodkovic na Liberec v úseku stoupání na Jeřmanice,“ sdělil policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Naštěstí se celá událost obešla bez zranění, nicméně nehoda v danou chvíli úplně zablokovala provoz. A k velmi podobné nehodě dvou osobáků došlo i mezi obcemi Bělá pod Bezdězem a Obora. „K této nehodě vyjížděli policisté přibližně ve stejný čas. Ani zde nikdo neutrpěl zranění, ale i v tomto případě nehoda uzavřela na několik desítek minut komunikaci,“ vysvětlil Robovský.

A právě takové situace prověří chování a znalosti řidičů. Bohužel podle zkušeností policistů řidiči často nesledují dostatečně provoz nebo nevědí, jak vytvořit uličku pro vozidla s právem přednostní jízdy. Přitom od října 2018 mají v případě kolon povinnost takovou uličku vytvořit. „Řidiči tak mohou ohrozit ostatní účastníky provozu a také mohou zavinit to, že se složky IZS nedostanou včas na místo, kde jsou potřeba,“ komentoval mluvčí.

Jak správně vytvořit uličku můžete vidět ve videu BESIPu

Napsal(a) redakce | Foto Dominik Svoboda, BESIP,

Štítky nehody, policie, ulička,

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o