Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Liberecká charita má nově sociální automobil, v republice jich je už více než sedm set

středa, 15. května 2019, 10:23

Určitě jste si někdy všimli bílého auta, které je celé polepené logy různých firem, a možná jste si lámali hlavu, kdo v něm asi cestuje? Nejde o žádného sportovce ani celebritu, která by se chlubila sponzory. Tento vůz má daleko důležitější význam, pomáhá totiž různým organizacím pečující o hendikepované osoby.

Tentokrát se štěstí usmálo na libereckou charitu a včera proběhlo slavnostní předání vozu. „Ve většině organizací, které se věnují péči o seniory, osoby v nouzi nebo osoby hendikepované, je vozový park ve velmi špatném technickém stavu,“ komentoval jednatel společnosti Kompakt Miroslav Káninský. Právě tato společnost před lety rozjela projekt Sociální automobil.

Nový automobil bude v Liberci sloužit jak pracovníkům, tak klientům. Na financování automobilu se tradičně podílí celá řada firem, v tomto případě se jich sešlo celkem 48. „Mezi přispěvovateli jsou jak velké firmy, tak jednotlivci z řad místních,“ uvedla mluvčí společnosti Kompakt Tereza Pavézková.

Projekt sociálních automobilů začal v roce 1997 a od té doby se po celé republice podařilo různým organizacím předat více než 700 sociálních automobilů.

Napsal Denisa Albaniová | Foto Kompakt

Štítky sociální automobil, Liberec, charita

O čem píše Drbna.cz

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňůČesko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Dnes, 12:06Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes...

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povoleníDva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Dnes, 10:09Sinobo Stadium v pražských Vršovicích neměl podle prvního místostarosty Prahy 10 Filipa Humplíka...

Realisté končí, rozhodla o tom členská základnaRealisté končí, rozhodla o tom členská základna

Realisté končí, rozhodla o tom členská základna

Dnes, 09:31Většina členů politického uskupení Realisté rozhodla o ukončení činnosti strany. Novináře o tom...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o