Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Česko už zná své dračí mistry – jsou z Jablonce

úterý, 10. září 2019, 09:16

O uplynulém víkendu proběhlo v račické Labe aréně Mistrovství ČR dračích lodí 2019. Pátek patřil posádkám malých desítkových lodí na tratích 200 metrů a 1 kilometr, sobota a neděle potom disciplíně královské, tedy lodím dvacítkovým. Ty se utkaly na třech vzdálenostech - sprint 200 metrů, 500 metrů a 2 kilometry. Kláni přineslo nejedno drama s překvapivým výsledkem.

RK Dragons Jablonec měli své zastoupení již v pátek v posádkách juniorských, ženských, open i mix, ten se ale prezentoval pouze na vzdálenosti kilometrové, kde ukořistil ve vlnách kanálu bramborovou medaili. Junioři se svých prvních závodů ujali se ctí, odvezli si krásné šesté místo ve sprintu a bronzový kov na kilometru. Podobnou radost jako mládež měly i ženy z jablonecké přehrady, když ve sprintu konečně po 4 letech prolomily smůlu a poprvé vystoupily na nejvyšší stupínek. I na kilometru si dojely pro zlato s velkým předstihem, a tak se staly dvojnásobnými mistryněmi ČR pro rok 2019. Jejich výsledek byl navíc odměněn i nominací na MS ve Francii v příštím roce. Open se v nadité kategorii držel se ctí a skončil těsně v druhé polovině startovního pole. 

Po úspěšném pátku přinesla sobota ochlazení, ale rozhodně neochladila radost jabloneckého týmu RK Dragons. Ve sprintu si díky skvělým rozjížďkám vyjeli poprvé finále A, kde skončili sice šestí, ale pouhých 5 desetin vteřiny od medaile. O to větší radost přišla večer, když na vzdálenosti 500 m vybojoval mix RK Dragons opět finále A a v něm metu nejvyšší. Poprvé mistry ČR! Junioři RK kralovali i ve své kategorii, takže spokojenost na všech frontách.

Oslavy byly ale jen decentní, aby zbyly síly i na trať nejdelší. Posádka odstartovala na 2 000 metrů pod číslem šest a předjela výsledným časem dvě posádky před sebou a skončila tak s další pomyslnou bramborou. Mezi 18 posádkami z ČR je to i tak úspěch. RK Dragons zaťalo drápek do špičky českého dračího sportu a nezbývá než věřit, že v dalším roce v něm již bude jako doma.

Napsal(a) redakce | Foto Dragons Jablonec

Štítky dračí lodě, dragons jablonec

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Dnes, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o