Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

V ulici Budovatelů by nakonec mělo vzniknout 13 parkovacích míst oproti původním 5

úterý, 10. září 2019, 06:00

Město Jablonec nad Nisou v reakci na odvolání, které podali místní podnikatelé proti stavebnímu povolání na stavbu dešťové kanalizace, změnilo projekt na prodloužení tramvaje. Nově by mělo být v ulici Budovatelů 13 parkovacích míst.

Původně se počítalo jen s pěti místy. Po odvolání jabloneckých podnikatelů ale proběhla řada jednání mezi vedením města, projekční kanceláří Valbek a DMPLJ.

Odvolání proti stavebnímu povolení překazilo na poslední chvíli záměr opravit dešťovou kanalizaci. Ráno 2. září se tak již podle plánu uzavřela křižovatka ulic Budovatelů a Poštovní, o pár hodin později se ale opět zprůjezdnila. „V úterý 3. září jsem se sešel se zástupci DMPLJ a projekční kanceláře Valbek, v pátek jsem měl na stole upravený návrh,“ komentoval primátora Milan Kroupa.

Vedení radnice tak doufá, že po této změně by mohlo dojít ke stažení odvolání. „Přestože se podnikatelé odvolali proti rekonstrukci dešťové kanalizace, dlouhodobě upozorňovali, že jejich největšími obavami jsou dopady, které by na jejich podnikatelskou činnost mohlo mít prodloužení tramvaje,“ uvedla mluvčí města Adéla Říhová.

Vzhledem k tomu, že jako jedno z největších negativ považovali podnikatelé úbytek parkovacích míst, rozhodlo se vedení města právě na toto zaměřit. „Podařilo se nám vyřešit jinak tramvajové zastávky a díky tomu jsme zvýšili počet parkovacích míst,“ dodal Kroupa.

Napsal(a) redakce | Foto Město Jablonec

Štítky Budovatelů, Jablonec, projekt, parkování, DPMLJ,

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Dnes, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o