Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

V Rýnovicích to žije. Místní zde obnovili poutní slavnost

sobota, 8. června 2019, 07:05

Od včerejšího dne je v okolí Riegrova Domu česko-německého porozumění v jabloneckých Rýnovicích pěkný šrumec. Koná se tu třetí ročník obnovené poutní slavnosti. Tu si můžete užít ještě dnes.

Pokud jste včera Rýnovickou letní slavnost nenavštívili, můžete udělat dnes. Od 10 do 20 hodin zde budou pouťové atrakce, stánky, řemeslný jarmark, vystiupí mažoretky i místní talenti. Nebudou chybět dokonce ani šermíři. „Návštěvníci se navíc mohou projet na poníkovi nebo motorce,“ informovala spolupořadatelka Alena Strnádková.

A proč se vlastně celá pouť koná? Dřív tady byla totiž letní slavnost vyhlášená. Konala se každý den na svátek sv. Ducha, podle názvu zdejšího kostela. „Ještě v šedesátých letech se zde lidé pravidelně každý rok scházeli. Teď se tradici pokouší místní oživit,“ vysvětlila organizátorka Petra Laurin.

Program vyvrcholí v devět hodin večer Rýnovickým márněním, kdy se budou na zeď kostela promítat dobové snímky s názvem Novák nad Nisou, Jiroutek pod Ještědem.

Napsal Denisa Albaniová | Foto Šárka Kotzinová

Štítky pouť, Jablonec, Rýnovice,

O čem píše Drbna.cz

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířatFOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

Dnes, 10:29V Praze se v sobotu sešli milovníci a ochránci zvířat ze všech koutů České republiky. Uskutečnil se...

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivněMinisterstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Dnes, 09:06Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,...

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

neděle, 18. srpna 2019, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o