Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

V Rýnovicích to žije. Místní zde obnovili poutní slavnost

sobota, 8. června 2019, 07:05

Od včerejšího dne je v okolí Riegrova Domu česko-německého porozumění v jabloneckých Rýnovicích pěkný šrumec. Koná se tu třetí ročník obnovené poutní slavnosti. Tu si můžete užít ještě dnes.

Pokud jste včera Rýnovickou letní slavnost nenavštívili, můžete udělat dnes. Od 10 do 20 hodin zde budou pouťové atrakce, stánky, řemeslný jarmark, vystiupí mažoretky i místní talenti. Nebudou chybět dokonce ani šermíři. „Návštěvníci se navíc mohou projet na poníkovi nebo motorce,“ informovala spolupořadatelka Alena Strnádková.

A proč se vlastně celá pouť koná? Dřív tady byla totiž letní slavnost vyhlášená. Konala se každý den na svátek sv. Ducha, podle názvu zdejšího kostela. „Ještě v šedesátých letech se zde lidé pravidelně každý rok scházeli. Teď se tradici pokouší místní oživit,“ vysvětlila organizátorka Petra Laurin.

Program vyvrcholí v devět hodin večer Rýnovickým márněním, kdy se budou na zeď kostela promítat dobové snímky s názvem Novák nad Nisou, Jiroutek pod Ještědem.

Napsal Denisa Albaniová | Foto Šárka Kotzinová

Štítky pouť, Jablonec, Rýnovice,

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o