Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Česká Lípa se snaží zlepšit podmínky pro hendikepované

středa, 11. září 2019, 10:46

Vedení České Lípy se snaží myslet i na hendikepované spoluobčany. Proto nyní radnice připravuje řadu návrhů, díky kterým by se mohly podmínky právě pro osoby s hendikepem zlepšit.

S návrhy, jak město po této stránce vylepšit, přišli občané s hendikepem. „V rámci schůzky se dvěma vozíčkáři a zástupci českolipské pobočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR padlo několik zajímavých návrhů. V mnohém to pro mě byla velmi překvapivá schůzka. Zdravého člověka často ani nenapadne, jak například taková oprava chodníku může nevidomým zkomplikovat život,“ uvedla starostka Jitka Volfová.

Takovým nepatrným návrhem, který může výrazně pomoci, je například umístění zvonku pro hendikepované. Ten se doposud nacházel u vchodu radnice, jenže v takové výšce, že pro vozíčkáře bylo téměř nemožné na něj dosáhnout a přivolat si tak pomoc. „Nyní se už zvonek nachází na novém místě vedle dveří, kde na něj pohodlně dosáhne každý vozíčkář,“ informovala mluvčí města Kristýna Kňákal Brožová.

Tím ale radnice nekončí. V příštím roce by mělo dojít na úpravu nájezdové plošiny. Nově by neměla být tak strmá. A zároveň chce zavést takzvaný euroklíč a eurozámek na veřejné toalety v Panské ulici a U Vodního hradu.

Napsal Denisa Albaniová | Foto pixabay.com

Štítky Česká Lípa, hendikep,

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Dnes, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o