Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Krávy žily v půl metru vlastních výkalů. Ochránci podali trestní oznámení

sobota, 7. září 2019, 06:00

Organizace Hlas zvířat obdržela oznámení týkající se týrání většího počtu zvířat. A na místě se jim naskytl opravdu tristní pohled. Záběry zachycují krávy postávající a brodící se přibližně 50 centimetry výkalů.

„Začátkem srpna 2019 jsme podali obsáhlý podnět k prošetření případu týrání zvířat na Krajskou veterinární správu a další orgány. KVS údajně na místo přijela, avšak krátce na to i přes mnohá porušení opět odjela, jelikož na místě nebyla odpovědná osoba a nemohla tak KVS dle jejich názoru podat podnět k odebrání zvířat,“ popisuje případ Hlas zvířat.

Záběry zachycené Hlasem zvířat najdete ZDE.

Dále Hlas zvířat komunikoval s Městským úřadem Svoru. A ten sdružení na konci měsíce vyrozuměl s tím, že před zahájením správního řízení svolává místní šetření a ústní jednání spojené s místem ohledání. „Jelikož úřad vyrozuměl i chovatele a vlastníka nemovitostí, čímž jim dal necelý měsíc k tomu, aby odstranili důkazy a odvezli zvířata na jatka, vydali se naši spolupracovníci na místo k prošetření aktuálního stavu věci. Co viděli na místě, nečekal asi nikdo,“ komentovali ochránci zvířat.

Podle ochránců ale nešlo jen o výkaly. Řada zvířat neměla identifikační známky. Navíc Hlas zvířat zveřejnil informaci, že společnost vlastnící tato zvířata údajně dostala v minulosti přes 60 milionů korun v podobě dotací. „Na celou halu (cca 120 zvířat) jsou zde pouze čtyři žlaby s vodou. Ty jsou navíc zaházené senem,“ upozornili pracovníci Hlasu zvířat.

Organizace podala trestní oznámení pro podezření z trestných činů v souvislosti s týráním zvířat a dotačních podvodů. Dále pořídili aktivisté záběry, podle kterých měli majitelé ještě před návštěvou KVC a České plemenářské inspekce odklízet výkaly. „Pravděpodobně ukryli nebo odvezli neoznačená zvířata,“ spekulovali ochránci.

Podle zpravodajství FTV Prima se na místo inspektoři KVS v uplynulých dnech vypravili, situaci ale za příliš vážnou nepovažují. Celou událostí se i nadále zabývají nejen veterináři, ale také policisté a pracovníci České plemenářské inspekce.

Napsal Denisa Albaniová | Foto Hlas zvířat

Štítky Českolipsko, týrání, krávy, výkaly, Hlas zvířat,

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Dnes, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o