Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Mezi osoby se zdravotním postižením rozdělí kraj půl milionu korun

sobota, 17. srpna 2019, 15:04

Letos Liberecký kraj rozdělí v rámci dotačního programu na podporu zdravotně postižených občanů 500 tisíc korun. Peníze jsou určené zejména na pořízení zdravotních a kompenzačních pomůcek, které nehradí zdravotní pojišťovny.

Žádost mohou podávat občané od začátku října do konce listopadu. „Žadatelem může být občan (nepodnikající fyzická osoba) nebo zákonný zástupce s trvalým bydlištěm v našem kraji,“ uvedl mluvčí kraje Filip Trdla. Zároveň bude příspěvek v rozmezí od 10 do 70 tisíc přidělen pouze v případech, kdy žadatel zdravotní či kompenzační pomůcku potřebuje nezbytně ke svému životu.

„Osoby se zdravotním postižením si jistě zaslouží naši podporu,“ komentoval náměstek hejtmana Přemysl Sobotka a dodal, že se i tímto krokem kraj snaží podpořit začlenění osob se zdravotním postižením do společnosti a běžného způsobu života.

Napsal Denisa Albaniová | Foto pixabay.com

Štítky postižení, podpora, příspěvek,

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o