Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

VOLBY 2018: Jednání o koalici v Liberci pokračují. Rada by měla mít jedenáct členů

pondělí, 8. října 2018, 07:01

Druhý den pokračovala v neděli vyjednávání o nové koalici v Liberci. Vítězná strana Starostové pro Liberecký kraj by vládu měla co nejširší, ideálně čtyř subjektů. Intenzivně jedná s ANO, třetím členem pravděpodobně bude ODS. První jednání proběhla i s Libercem otevřeným lidem (LOL!).

Vyjednávání začala už ve chvíli, kdy ani nebylo sečteno sto procent výsledků. Vítězní Starostové se ještě v sobotu večer a v noci postupně sešli s ANO, ODS a nakonec i s LOL! „Cesta společné spolupráce na budoucí vládě Liberce je na dobré cestě. Za Starosty navrhujeme, aby spolupráce nebyla jen se dvěma partnery, ale abychom přijali ideálně ještě další dva. Proto jsme souběžně oslovili i ODS a Liberec otevřený lidem,“ vysvětlil lídr Starostů Jaroslav Zámečník, který by se také měl stát primátorem.

VOLBY 2018: Známé tváře i úplní nováčci. Kdo tvoří nové liberecké zastupitelstvo?

Minimálně s ANO vypadá spolupráce už velmi nadějně. „Hovoříme o jednotlivých gescích, které bychom pokryli našimi odborníky. V příštím týdnu už by mohla být známá jména,“ potvrdil Zámečník.

Ochotná ke spolupráci bude i ODS, která na sobotní jednání dorazila ve vyjednávacím týmu složeném z lídra Petra Židka, Ondřeje Červinky a Jiřího Kittnera. Občanští demokraté by získali místa v radě města, která by nově měla být jedenáctičlenná.

PORAŽENÍ VOLEB: Propadl primátor i Změna, poprvé od revoluce chybí sociální demokraté a komunisté

Podobnou nabídku dostal i LOL! „Další kroky musíme všichni v klidu promyslet,“ řekl lídr LOL! Jaromír Baxa, který vždy patřil k velkým kritikům některých kroků vlád ODS a podepsal se i pod několik trestních oznámení.

Kromě primátora by nadále měli zůstat čtyři náměstci, jako tomu je dosud, ty si podle slov Zámečníka rozdělí právě jeho Starostové a ANO.

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o