Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Liberecký závodník David Pabiška chce opět na Dakar. Tentokrát mu můžou pomoci fanoušci

středa, 12. července 2017, 23:56

Když se řekne jméno David Pabiška, asi většina z vás má jasno. Zkušený dakarský harcovník z Liberce se na start legendární soutěže postavil už desetkrát a pokaždé náročný závod dokončil. Ani přepsání historie českého motoristického sportu mu však nezaručuje dostatečný obnos ke startu v nadcházejícím ročníku. Liberecký motocyklový závodník se proto rozhodl k nevídanému kousku. Peníze potřebné na start v Rallye Dakar 2018 chce skrze portál Startovac.cz získat od svých fanoušků a příznivců motoristického sportu.

„Bohužel ani výše zmíněné úspěchy dnes nezaručují jistotu kvalitního zázemí pro přípravu a hladký průběh po materiální stránce,“ říká zkušený dvaačtyřicetiletý závodník. Ten na soutěžní motocykl usedl poprvé ve čtrnácti letech. V té době ještě netušil, že o pár let později bude reprezentovat Českou republiku na jednom z nenáročnějších motoristických závodů světa – Rallye Dakar.

A právě Dakar je finančně velmi náročná akce. Nákladná je samotná příprava na soutěž, doprava techniky na druhou stranu zeměkoule, spotřeba materiálu při samotné rallye, startovné a tak bychom mohli dlouho pokračovat. „Velkou část prostředků na další ročník, konkrétně zhruba osmdesát procent, mám pokrytou od sponzorů, ale část mi pořád schází. Bez nich bohužel nebude možné účastnit se dalšího ročníku a to je pro mě hrozná představa,“ dodal.

Chcete podpořit Davida Pabišku? Více najdete zde

Jako alternativu pro sehnání dostatečného obnosu si vybral právě Startovač, kde může na start přispět každý. „Líbí se mi ta možnost propojit získávání nutných prostředků se zábavou pro mé fanoušky. Vlastně se na tu kampaň těším. Připravil jsem si celou řadu odměn,“ doplnil David Pabiška.

Dvacet dní před koncem kampaně zbývalo sehnat libereckému jezdci z potřebných 350 tisíc korun zhruba dvě třetiny z částky. Za každý příspěvek je pro dárce připravena adekvátní odměna. „Počínaje věcnými, které budou připomínat, že jste podpořili – věřím, dobrou věc. Osobně se hodně těším na ty odměny, při kterých se osobně setkáme,“ shrnul. Za 318 korun tak dostanete třeba podpisovou kartu s osobním věnováním nebo za 4 tisíce korun botu, z Dakaru 2017. Za 20 tisíc korun můžete mít své logo na osobním banneru Davida Pabišky na příštím Dakaru.

„Na Dakaru jsem startoval desetkrát a desetkrát jsem dojel až na cílovou rampu. To se ještě nikomu z českých závodníků nepovedlo a rád bych tento rekord ještě prodloužil. Věřím totiž, že mám ještě na to reprezentovat naší zemi na této soutěži a zajet tam slušný výsledek,“ uzavřel.

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o