Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Mattoni Liberec Nature Run v duchu cirkulární ekonomiky

úterý, 1. října 2019, 09:28

Mattoni Liberec Nature Run, první trailová akce RunCzech, se snaží být průkopníky v rámci běžecké komunity v otázce ekologie. Závod si totiž už od své loňské premiéry dává za cíl omezit vytvářený odpad. A tento víkend se stane díky zpracování lahví a jejich opětovného použití prvním běžeckým eventem planety v této podobě na principech cirkulární ekonomiky.

RunCzech se ve spolupráci s Karlovarskými minerálními vodami pustil do ambiciózního projektu, na jehož konci má být po všech stránkách ekologický závod s celospolečenským přesahem. Tedy od šetrného zpracování odpadu až po rozšíření enviromentálního způsobu života mezi běžce.

Úklidové čety

Před i po závodě Mattoni Liberec Nature Run budou na trati rozmístěné úklidové čety, které ji vyčistí od plastů i dalšího odpadu. Na občerstvovacích stanicích se bude rozlévat do kelímků speciální edice minerální vody Mattoni Eco v 1,5litrových lahvích z 80procentního rPETu. Použité obaly se zlikvidují a společnost Karlovarské minerální vody z nich poté vyrobí nové lahve pro další akce RunCzech a vrátí je tak znovu do koloběhu. 

V běžecké komunitě se bude jednat o vůbec první akci založené na principech cirkulární ekonomiky a moderního pojetí ekozávodu. Aby se však nejednalo pouze o jednorázovou akci, kouči Mattoni FreeRun se svými svěřenci zde budou v různých periodách provozovat plogging, kdy vyrazí za během do terénu se a průběžně trať vždy vyčistí. „Jsme moc rádi, že se k této aktivitě, zahájené už na loňském premiérovém ročníku, kromě jablonecké a liberecké skupiny Mattoni FreeRun připojují postupně další,” uvedl Štěpán Hickl, manažer projektu Mattoni FreeRun za RunCzech.

RunCzech v posledních měsících zvyšuje své úsilí v boji za ekologičtější závody, zdravé životní prostředí a vyčištění krajiny od odpadu. Podobně jako na dvě desítky velkých firem a organizací se připojil k memorandu o zavedení zálohového systému na PET lahve v iniciativě Zálohujme! Ve vlastním sídle Running Mall pak provozuje zálohovací automat na plasty.

Přes pět kubíků minerálky

Na závodě se vypije přes 5 300 litrů minerální vody Mattoni. Závod si už vloni získal mimořádnou popularitu závodních i nadšených amatérských běžců, kteří sem jezdí nejen zdolávat převýšení a vyzkoušet si zcela jiný druh závodu, ale těší se na panoramata a krásy okolní přírody. Registrace jsou stále otevřené, stačí kliknout ZDE a vybrat si trasu.

V sobotu 5. října to všechno vypukne v 10 hodin dm rodinným během. Hlavní závod na 23 km startuje v 11.30, kratší 12kilometrový bude zahájený ve 12.15. Kapacita závodu je 3 000 běžců, do dm rodinného běhu může zasáhnout na 700 rodičů a dětí.

O čem píše Drbna.cz

Poplatek z ubytování dopadne od ledna i na služby typu AirbnbPoplatek z ubytování dopadne od ledna i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytování dopadne od ledna i na služby typu Airbnb

středa, 23. října 2019, 16:32Poplatek z ubytovacích kapacit se bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí,...

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaciZeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

středa, 23. října 2019, 12:03Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní...

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

středa, 23. října 2019, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o