Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Kynologové zaplnili Kristýnu, soutěžilo se v obranách, zadržení pachatele i poslušnosti

pondělí, 27. května 2019, 20:32

O víkendu 17. – 19. května přivítal rekreační areál Kristýna u Hrádku nad Nisou 20 závodníků s 21 psy z původně 21 přihlášených, a to z různých koutů České republiky, aby změřili síly na XXI. ročníku kynologické soutěže „O POHÁR KRISTÝNY“.

Stejně jako v loňském roce připravili tento závod kynologové SKS TART Liberec, z. s. a Kynologického klubu Liberec – Pavlovice, a tentokrát i ve spolupráci s Centrem služební kynologie Armády ČR Chotyně. Záštity nad závodem se ujal hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta, starosta Hrádku nad Nisou pan Josef Horinka a starostka obce Chotyně paní Jana Mlejnecká.

„Během sobotního dne čekalo na soutěžící několik náročných disciplín   zadržení prchajícího pachatele na pláži, průzkum přírodního terénu, obrana psovoda na veřejnosti nebo poslušnost,“ uvedl ředitel soutěže Jiří Kolář

Soutěž posuzovali rozhodčí pan Petr Richter a Jan Dubový, m.s. V roli figurantů se představili Josef Reisinger, Karel Vittiš, David Steffan a Filip Gavor. Poděkování patří také organizačnímu týmu, který se postaral o hladký průběh závodu.

Vítězem závodu se stala Pavla Řežábková a fena německého ovčáka Cira bez PP (SKS TART region Lišov). „Zároveň se stala nejúspěšnější ženou s nejvyšším počtem bodů,“ komentoval Kolář. Druhé místo patřilo Petře Adamcové s Maxem bez PP (MP Ústí nad Labem), na 3. místě se umístil Martin Kiessling s německým ovčákem Egon Milargo (SKS TART region Lišov).

Nejlepším obranářem soutěže byl vyhlášen Pavel Rouček s belgickým ovčákem Norisem z Hückelovy vily (VS ČR Jiřice). Nejlepší kontrolní výkon na 300 metrů předvedl německý ovčák Oskar Napór Pavly Řežábkové z SKS TART region Lišov.

V soutěži družstev patřilo 1. místo Pavle Řežábkové s německým ovčákem Cira bez PP a Martinovi Kiesslingovi s německým ovčákem Egon Milargo (oba SKS TART region Lišov), 2. místo Petře Adamcové s Maxem bez PP (MP Ústí nad Labem) a Pavlovi Roučkovi s belgickým ovčákem Norisem z Hückelovy vily (VS ČR Jiřice), 3. místo obsadili Pavla Řežábková s německým ovčákem Oskarem Napór a Michal Kiessling s německým ovčákem Dagem Od hejtmanské hráze.

Tisková zpráva

Foto Archiv Jiřího Koláře

Štítky Kristýna, Hrádek nad Nisou, o pohár Kristýny, kynologie,

O čem píše Drbna.cz

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěřeBabišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Dnes, 08:10Vláda ANO a ČSSD ustála i druhé hlasování o nedůvěře. Opozici, která schůzi iniciovala kvůli...

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlíFOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

středa, 26. června 2019, 14:55Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické...

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

středa, 26. června 2019, 14:32Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o