Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Rizikové utkání v Jablonci. Fanoušci Baníku nesmějí do sektoru pro hosty, na zápas přesto přijedou

pátek, 30. srpna 2019, 12:15

V neděli přijede do Jablonce Baník Ostrava, který je známý podporou vlastních fanoušků. Ti přitom po posledním utkání na Spartě dostali trest a nesmí do sektorů hostí. Do Jablonce se přesto chystají a na fotbal půjdou. Utkání jako rizikové vyhodnotila policie, která bude dohlížet na pořádek.

„Na základě dosud získaných informací policisté vyhodnotili tento zápas jako rizikový a lze předpokládat, že ze strany některých neukázněných příznivců klubů a diváků by mohlo dojít k narušení veřejného pořádku,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Zákaz do sektoru hostí

Do Jablonce se fanoušci Baníku chystají auty i vlakem. „Policisté také svoji pozornost zaměří na jejich příjezd do železničních stanic,“ dodala mluvčí.

Disciplinární komise přitom klub potrestala zákazem vstupu fanoušků do sektoru hostí za incident, ke kterému došlo na Spartě. „Jakékoliv podobné násilné incidenty jsou zcela neakceptovatelné. A my se vůči nim musíme jasně vymezit,“ prohlásil Václav Brabec, předseda představenstva FC Baník Ostrava. „Stejně tak mi ale vadí provokace ze strany ochranky směrem k fanouškům. A z videí a další dokumentace, kterou jsem měl možnost po utkání na Spartě vidět, je zjevné, že právě k tomu na Letné směrem k našim fanouškům docházelo,“ dodal.


Také Fanoušci Ostravy berou trest jako křivdu a do Jablonce se chystají. „My do Jablonce jedeme a budeme jezdit všude, kde bude Baník hrát,“ napsali na facebookové stránce Chachaři.cz.

Zápas mezi Jabloncem a Baníkem začíná v neděli v 16:30. Na veřejný pořádek budou dohlížet policisté pořádkové i dopravní policie, kriminalisté, psovodi a svoji nezastupitelnou úlohu budou mít v bezpečnostním opatření i členové Antikonfliktního týmu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Společně s policisty se do opatření také zapojí i strážníci jablonecké městské policie.

Napsal Luboš Vrabec | Foto Baník Ostrava

Štítky Baník Ostrava, fanoušci, jablonec, policie

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Dnes, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o