Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Rizikové utkání. Do Liberce míří Sparta, v akci bude pořádková jednotka i psovodi

pátek, 23. srpna 2019, 12:10

Jiskřit se bude na hřišti a dost možná i na tribunách a kolem stadionu. Je tu zápas, který v Liberci má během sezóny největší pozornost. Přijíždí Sparta, a kromě samotných fotbalistů se na utkání připravuje i policie. Utkání se hraje v neděli od 19 hodin.

„Předpokládáme, že ze strany některých neukázněných příznivců sportovních klubů a diváků dojde v souvislosti s konáním sportovní akce k narušení veřejného pořádku,“ říká policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Důrazné řešení?

Policie tak utkání vyhodnotila jako rizikové, během neděle se tak zaměří a to, aby v Liberci byl klid a pořádek. „V případě páchání výtržností ze strany fanoušků budou policisté připraveni tyto incidenty důrazně řešit. Úkolem policistů bude mimo jiné zajistit bezpečnost a plynulost v dopravě, aby nedocházelo ke kolizním situacím,“ dodává mluvčí.

Do Liberce vždy přijede minimálně několik stovek sparťanských fanoušků, čekat tu na ně budou policisté pořádkové, dopravní i kriminální služby. „V terénu budou i členové Antikonfliktního týmu, kteří jsou vždy důležitým komunikačním prostředníkem s fanoušky a nasazeni do akce budou dále také policisté z pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Libereckého kraje i z pořádkové jednotky Krajského ředitelství Ústeckého kraje a také v neposlední řadě psovodi,“ vypočítala Šrýtrová.

Jděte od dopravního hřiště

Vzhledem k většímu počtu Sparťanů policisté doporučují fanouškům Slovanu využít hlavní vchod od dopravního hřiště a měli by ho využít i při odchodu ze stadionu. „Z důvodu zajištění klidného průběhu akce žádáme všechny občany, aby byli trpěliví a respektovali tato dočasná omezení v den konání fotbalového utkání, která policie chystá z důvodu zajištění bezpečnosti ve městě,“ uzavřela mluvčí.

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Dnes, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o