Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Stadion Slovanu projde úpravami. Chystá se prosvětlená střecha i nová lávka

pátek, 17. května 2019, 14:10

Hned několik úprav čeká stadion Slovanu Liberec. Vzniknout by měla nová lávka, která propojí hlavní tribunu se vstupem od internátu, chystá se také oprava střechy a jejích ocelových konstrukcí.

Nutnost oprav vyplynula z výsledků posouzení stavu spolehlivosti ocelových konstrukcí zastřešení hlavní tribuny v areálu, aby se zabránilo dalšímu postupu koroze a nedošlo ke vzniku havarijního stavu. „V současné době provádíme průběžný monitoring ocelové konstrukce hlavní tribuny VIP a její opravu bychom chtěli řešit nejpozději do roku 2020. Čeká nás zpracování zadávací dokumentace,“ říká vedoucí odboru majetkové správy Jaroslav Schejbal.

Střecha stíní

Roky se také mluví o tom, že střecha stíní části trávníku, který pak stíní trávníku. V plánu je při opravách střechy část krytiny vyměnit za prosvětlovací profil z plastu, na trávník se pak dostane více světla.

Vyrůst by na stadionu měla i nová lávka, která spojí hlavní tribunu s vchodem od internátu. „Stavět se bude za účelem zkapacitnění přístupových a únikových cest pro návštěvníky hlavní tribuny,” řekla mluvčí magistrátu Jana Kodymová.

Pro sportovní areál U Nisy je zpracovávána projektová dokumentace nového řešení dohledového videosystému v rámci zajištění požadovaného stupně bezpečnosti návštěvníků stadionu (tyto požadavky budou po schválení zakotveny v „Licenčním řádu LFA“ na rok 2019/2020 jako podmínka souhlasu s pořádáním fotbalových zápasů), včetně napojení na metropolitní optickou síť.

Odrazová stěna

Je také dokončena projektová příprava odrazové stěny tréninkového hřiště U Nisy jako doplňková stavba tréninkových ploch. Ta by se měla stát součástí tréninkových ploch hráčů kopané. Současně jsou navrženy posilovací a protahovací prvky pro doplňková cvičení.

Napsal Luboš Vrabec | Foto Slovan Liberec

Štítky slovan liberec, stadion, úpravy,

O čem píše Drbna.cz

Nejstarší MHD v Česku slaví 150 let. Česká pošta vydala k výročí městské dopravy v Brně speciální známkuNejstarší MHD v Česku slaví 150 let. Česká pošta vydala k výročí městské dopravy v Brně speciální známku

Nejstarší MHD v Česku slaví 150 let. Česká pošta vydala k výročí městské dopravy v Brně speciální známku

Dnes, 09:53Město Brno si letos připomíná 150. let koněspřežné tramvaje v Brně. K výročí vytvořila Česká pošta...

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěřeBabišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Dnes, 08:10Vláda ANO a ČSSD ustála i druhé hlasování o nedůvěře. Opozici, která schůzi iniciovala kvůli...

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlíFOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

středa, 26. června 2019, 14:55Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o