Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Liberecký florbal opustila legenda – zemřel Václav Vrána

pondělí, 11. listopadu 2013, 14:42

Smutná zpráva zasáhla liberecký florbal, zemřel Václav Vrána. Muž, který pomáhal šířit slávu florbalu v Liberci, podílel se na budování extraligového klubu a jako první v historii dovedl mužské áčko do až do vyřazovacích bojů. Informaci přinesly stránky FBC Liberec.

Václav Vrána byl neodmyslitelně spjatý s florbalem na Liberecku, kdo tady někdy tento sport hrál, znal ho. Učil na základce ve Vesci a vedl tamní florbalový tým. A právě tam se v roce 1999 zrodila i jeho činnost v současném extraligovém klubu. „Pan Vrána za mnou tenkrát přišel, že má pár šikovných hráčů a jestli by bylo možné je zapojit do struktur klubu. Slovo dalo slovo, a protože lidí, kterých tehdy mladému sportu věřilo, nebylo mnoho, nabídl jsem Vaškovi podílet se na dění v celém klubu,“ zavzpomínal pro klubový web zakladatel FBC Liberec Tomáš Erben.

Vrána začínal jako trenér starších žáků, ale trénoval i áčko, se kterým se jako první v historii probojoval do playoff. Jako trenér se podílel na výchově mládežnických týmů klubu a pomohl budovat i administrativní část klubu.

„Pamatuji si ho jako velice poctivého člověka, který dělal věci naplno. Byl stará škola a někteří ho měli za blázna, ale vše, na co sáhl, mělo řád! I když přestal v FBC pracovat, nadále sledoval dění v klubu i na hřišti,“ přidal bývalý trenér FBC Vladimír Ježek.

Poslední rozloučení s Václavem Vránou proběhne ve čtvrtek ve 14 hodin v kostele Sv.Antonína Paduánského v Ruprechticích.

O čem píše Drbna.cz

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehodV Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

Dnes, 07:51Leteckých incidentů v Česku přibývá, loni bylo nahlášeno 91 nehod, což je meziročně o 19 více. O...

Inspekce: Učitelé cizích jazyků často vystudovali jiný oborInspekce: Učitelé cizích jazyků často vystudovali jiný obor

Inspekce: Učitelé cizích jazyků často vystudovali jiný obor

sobota, 14. září 2019, 18:11Kvalitu výuky cizích jazyků ve školách snižuje nedostatek kvalifikovaných učitelů. Zhruba čtvrtina...

Na přelomu září a října se bude střídat teplo s ochlazenímNa přelomu září a října se bude střídat teplo s ochlazením

Na přelomu září a října se bude střídat teplo s ochlazením

sobota, 14. září 2019, 15:09V příštích čtyřech týdnech se bude střídat nadprůměrné teplo s ochlazením. Třeba příští týden...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o