Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Soutěž: Do školy s Kryštofem aneb jak to chodí u záchranářů

úterý, 19. srpna 2014, 09:45

Promítání filmů o Letecké záchranné službě v Liberci, workshopy první pomoci a resuscitace, ukázky práce operátorky na tísňové lince 155 nebo komentované prohlídky vozů a vrtulníku záchranky a další nabídne dětem i dospělým Den otevřených dveří na Letecké záchranné službě v Liberci.

„Pro děti jsou připravené různé ukázky. Budou si například moci na trenažéru vyzkoušet, jaké to je být záchranářem v podvěsu vrtulníku," sdělila tisková mluvčí krajské záchranky Lenka Markovičová.

Připraveny budou pro ně také omalovánky a různé soutěže o ceny. Akce, která se uskuteční v sobotu 30. srpna od 10.00 do 16.00 na letišti v Ostašově, pořádá Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje. Akce se zůčastní také policie.

Soutěž:

Liberecká Drbna si společně se Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje přichystala soutěž o upomínkové předměty s motivy záchranné služby. Své odpovědi na tři níže uvedené otázky můžete zasílat na e-mail redakce@libereckadrbna.cz do 28. srpna. Čtenáři, kteří odpoví správně na všechny tři otázky, budu zařazení do slosování. Jména tří vítězů zveřejníme ten samý den v tomto článku.

1) Od kterého roku funguje záchranná služba v Liberci ? (Letos si připomíná kulaté výročí od svého vzniku.)

2) Jaké je číslo na tísňovou linku zdravotnické záchranné služby ? ( Číslo je platné kdekoliv v ČR)         

3) Jaké jméno má vrtulník libereckých záchranářů ? (Stejné jméno, odlišené pouze číslem má každý záchranářský vrtulník v ČR)

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadechV Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Dnes, 09:26Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do...

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětemLidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Dnes, 09:20Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v...

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

sobota, 21. září 2019, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o