Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Hodkovice zbrojí proti výstavbě skladové haly, připravily podpisové archy

čtvrtek, 21. února 2019, 16:03

Jak již dříve upozornilo vedení Hodkovic nad Mohelkou, město se bude proti záměru vybudovat zde obchodní areál bránit. Dokonce uspořádalo i schůzku s občany, kde se tímto tématem zabývali.

Na schůzce město představilo záměr soukromého investora. Jak již dříve uvedla místostarostka Helena Řezáčová, Hodkovice ale o takový areál nestojí. Ačkoli by údajně přinesl dvě stě pracovních míst, znamenal by také velkou dopravní zátěž v podobě stovek nákladních i osobních automobilů. „V souvislosti s provozem záměru se předpokládá příjezd a odjezd maximálně 150 těžkých nákladních automobilů (kamionů) a 120 dodávkových a osobních automobilů (do nosnosti 3,5 t) za den,“ uvádí studie záměru. Mimo jiné také vedení opět vyvrátilo informaci kolující po sociálních sítích o tom, že by měl vyrůst obchoďák.

Na schůzce se debatovalo o dopadech možné patnáct metrů vysoké stavby v oblasti hluku, vody, krajiny i kvality bydlení. Nedaleko totiž vyrůstají rodinné domky a podle města by měla nová stavba za následek nadměrné zvýšení hlukové a emisní zátěže nebo dokonce znehodnocení nemovitostí. „Tato průmyslová oblast se nachází v blízkosti domů v části Nové Hodkovice,“ sdělila již dříve Helena Řezáčová. V rámci informační schůzky také zaznělo, že v blízkosti se nachází prameniště a mokřady, a navíc nejsou v dokumentu zohledněny významné krajinné prvky.

Psali jsme: Výstavba nákupáku v Hodkovicích? Pod názvem obchodní areál se skrývá skladová hala

Podpisové archy jsou nyní k dispozici na městském úřadě, v v prodejně ovoce a zeleniny na náměstí, v potravinách v Liberecké ulici, ve zdejším knihkupectví a antikvariátu a také v železářství U Bradáčů.

Vedení města nyní apeluje na místní obyvatele, aby své náměty a připomínky zaslali do 4. března na Krajský úřad Libereckého kraje, nebo je osobně předali na podatelně úřadu. „Město je připraveno podat souhrn připomínek a požadavků,“ uvedla starostka Markéta Khauerová.

Obyvatelé mohou využít i podpisové archy, které jsou v těchto dnech rozmístěny po městě a svůj podpis k „Nesouhlasu s oznámeným záměrem výstavy obchodního areálu“ připojit až do 28. února. Poté budou archy odeslány na Krajský úřad, stejně jako všechny připomínky.

Celé situaci se město bude nadále věnovat. „Materiál bude projednán na prvním mimořádném zasedání zastupitelstva dne 25. února na městském úřadě,“ doplnila starostka.

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vláděČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

sobota, 17. srpna 2019, 20:01Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek...

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidíKlíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

sobota, 17. srpna 2019, 17:54Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o