Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

FOTO: Muž zkolaboval sto metrů od vrcholu Sněžky, na místo musel vrtulník

neděle, 7. července 2019, 18:29

Pro staršího muže, který se v sobotu vydal na nejvyšší bod České republiky, byl výstup po Jubilejní cestě zřejmě příliš vyčerpávající. Před půl třetí odpoledne totiž pod vrcholem zkolaboval.

Na místo byla přivolána Horská služba, která musela okamžitě rozhodnout, jak zareaguje, tou dobou totiž vyjížděla k jinému případu. „Právě jsme mířili k pádu cyklisty s odřeninami. Po domluvě s dispečinkem linky 155 jsme upřednostnili resuscitaci muže, který byl ohrožen na živote,“ uvedl za Horskou službu Jakub Novák.

Ještě před dojezdem záchranářů na místo se už obsluha lanovky snažila o resuscitaci za pomoci automatizovaného laického defibrilátoru. „Jakmile jsme dorazili, pacienta jsme převzali a v resuscitaci pokračovali,“ komentoval Novák. Na místo dorazili i polští kolegové z GOPR, kteří také pomáhali s oživením muže.

Nakonec se záchranářům podařilo srdeční činnost muže obnovit. Tou dobou nedaleko místa zásahu přistával vrtulník Letecké záchranné služby z Hradce Králové. „Lékař podal pacientovi léky a provedl zajištění dýchacích cest. Vrtulník muže z místa transportoval do nemocnice v Trutnově,“ doplnil horský záchranář. K záchraně muže jistě přispěl i defibrilátor, který se nachází na vybraných místech po celých Krkonoších. Třeba jako právě na Sněžce.

Napsal Denisa Albaniová | Foto horskasluzba.cz

Štítky horská služba, resuscitace, Sněžka, Krkonoše,

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetuPiety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Dnes, 09:40Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech...

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibýváPožárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Dnes, 09:33Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října...

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizaceKončící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

sobota, 12. října 2019, 16:51Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o