Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Tři stovky lovců odpadků se vydají do Krkonoš, chtějí očistit hory

pátek, 3. května 2019, 18:45

Do každoroční akce Čisté Krkonoše se letos zapojí více než 300 lidí. Cíl akce je jasný, uklidit hory od poházených odpadků. Zatímco dnes se do akce zapojí zejména pracovníci Správy KRNAPu, zítra se přidá i celá řada dobrovolníků.

Každoročně má tahle akce výborné výsledky. „Obvykle se podaří touto akcí vyčistit hory od tří až čtyř tun odpadu,“ informoval mluvčí KRNAPu Radek Drahný. Úklidová akce je vždy naplánovaná na konec zimní a začátek letní sezóny. Navíc očišťuje opravdu celé hory. Probíhá totiž na české i polské straně Krkonoš.

Sběrači odpadků se vydají na místa, která vytipovali strážci KRNAPu. Turistické cesty i jejich okolí tak opět budou krásně čisté. Ideální by samozřejmě bylo, kdyby nebylo nutné takové akce pořádat a každý by si odnesl to, co si do hor přinesl. „Bohužel, ne každý návštěvník považuje za samozřejmost odnést si prázdné obaly, které do hor přinese,“ komentoval Drahný.

Zároveň upozorňuje, že obyčejný papírový kapesníček se v horách rozkládá i dva měsíce, ohryzek přes dva týdny a samozřejmě u plastů se čas rozkladu mnohonásobně prodlužuje. Taková jedna jediná PETka zůstane v horách klidně i sto let.

Napsal(a) redakce | Foto pixabay.com

Štítky Krkonoše, úklid, odpadky, Čisté Krkonoše

O čem píše Drbna.cz

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamuKaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Dnes, 11:33Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu...

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlakPolský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Dnes, 10:48Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil...

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních letKOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

Dnes, 10:28Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o