Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Liberecká Drbna

Na výhled z věže jablonecké radnice zapomeňte. Pokračuje její oprava a zůstane zavřená

sobota, 10. června 2017, 14:39

Oblíbená vyhlídka v centru Jablonce zůstane i letos zavřená. Věž jablonecké radnice totiž prochází rekonstrukcí. Na věži přitom během turistické sezony vystoupilo pravidelně kolem 800 lidí. Roky zavřená je přitom i další městská vyhlídka na Petříně, lidé tak musí za výhledy do Jizerek.

„Mrzí nás, že letos nemůžeme návštěvníkům Jablonce dopřát pohled na město a jeho okolí z ptačí perspektivy. Nicméně jablonecká radnice na opravu již dlouho čekala a nová omítka ji bude rozhodně slušet,” okomentoval současný stav Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra.

Právě to v radnici sídlí a přes léto bude otevřené. „Turisty neochudíme o možnost navštívit náš turistický point v parteru radnice v prostorách tamního informačního střediska. Loni těchto služeb využilo během letní sezóny celkem 2 347 lidí,“ dodal.

Přímo na radnici také turisté mohou navštívit výstavu 30 let úspěchů jabloneckého biatlonu. Kromě jiného jsou zde k vidění dva křišťálové glóby Gabriely Koukalové za vítězství ve Světovém poháru.

O vyhlídku z radniční věže je jinak velký zájem. „Denně se na to návštěvníci města ptají. Pokud chtějí na rozhlednu, doporučujeme jim Černou Studnici, Bramberk, Královku, Nisanku nebo Slovanku, kam se dá z Jablonce dojít pěšky nebo dojet městskou dopravou, ale také vzdálenější rozhledny, jako jsou Kopanina, Štěpánka, Maják Járy Cimrmana nebo samozřejmě Ještěd," řekla Radana Schaeferová z Jabloneckého kulturního a informačního centra.

O víkendech je podle ní otevřena i nedaleká rozhledna Proseč.

Napsal Luboš Vrabec | Foto Miroslav Gorčík

Štítky Jablonec, radnice, rozhledna

Kam dál?

VIDEO: Utíkej, schovej se a bojuj! Policie radí, jak se chovat při útoku aktivního střelceVIDEO: Utíkej, schovej se a bojuj! Policie radí, jak se chovat při útoku aktivního střelce

VIDEO: Utíkej, schovej se a bojuj! Policie radí, jak se chovat při útoku aktivního střelce

čtvrtek, 8. června 2017, 10:20Novým videospotem radí česká policie lidem, jak se chovat, pokud budou přímými aktéry útoku...

RECENZE: Nejunavenější filmová sága se vracíRECENZE: Nejunavenější filmová sága se vrací

RECENZE: Nejunavenější filmová sága se vrací

sobota, 3. června 2017, 14:56Po šesti letech opět na plátna kin vyplouvají karibští piráti v čele s Johnnym Deppem jako Jackem...

Na co si dát pozor při výběru dovolenéNa co si dát pozor při výběru dovolené

Na co si dát pozor při výběru dovolené

pondělí, 29. května 2017, 08:40Chystáte se na dovolenou? Někdo už má svůj zájezd dávno vybraný, jiný čeká na správný čas a lepší...

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o